اخباراخبار کانادا

درآمد شما سال آینده به دلیل افزایش مالیات، کاهش می یابد

سال نو در راه است و این بدان معنی است که کمتر از یک ماه دیگر، درآمد شما به دلیل افزایش مالیات در سال 2023 کاهش می یابد.

فدراسیون تجارت مستقل کانادا (CFIB) در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «افزایش مالیات بر حقوق و دستمزد در سال 2023 به این معنی است که درآمد هر کارگر کانادایی تا 305 دلار نسبت به اول ژانویه کاهش خواهد یافت، مگر اینکه کارفرمای کارگران بتواند این تفاوت را جبران کند».

از طرفی هزینه طرح های بازنشستگی کانادا (CPP) و بیمه اشتغال فدرال (EI) هر دو به شدت (تا 6.7 درصد) افزایش یافته است. به همین دلیل CFIB هشدار می دهد که ممکن است کارفرمایان برای تامین بودجه حقوق و دستمزد فعلی پرسنل خود با مشکل مواجه شوند.

این بدان معناست که کسب و کارهای کوچک و پرسنل شاغل در آنها سال مالی سختی پیش رو دارند.

با فرا رسیدن سال جدید، حق بیمه CPP به تنهایی حدود 7.3 درصد افزایش می یابد، زیرا نرخ آن براساس حداکثر درآمد مستمری سالانه (YMPE) افزایش می یابد. به عقیده فدراسیون تجارت مستقل کانادا این افزایش برای کارگران و کارفرمایان تا 255 دلار هزینه در بر خواهد داشت.

براساس محاسبات دن کلی رئیس CFIB، حداکثر مبلغ اضافی که یک کارمند باید در سال جدید بابت طرح های EI و CPP بپردازد حدود 304.71 دلار است. 

او در بیانیه ای گفت: «شاید این رقم در ابتدا زیاد به نظر نرسد، اما 300 دلار می تواند هزینه یک بار خرید یک خانواده از فروشگاه مواد غذایی یا پرداخت قبوض حمل و نقل یا آب و برق آنها را تامین کند. در واقع می توان گفت که افزایش مالیات بر حقوق و دستمزد، فشار مالی را بر شهروندانی که همین الان هم شاهد افزایش سریع هزینه های زندگی خود هستند، افزایش خواهد داد».

درضمن دن کلی بر تاثیر نامطلوب این امر بر کسب و کارهای کوچک که در حال حاضر با کمبود نیروی کار و رکود بالقوه مبارزه می کنند، تاکید کرد. او معتقد است که دولت باید این افزایش نرخ مالیات را تا کنترل تورم متوقف کند.

حق بیمه CPP در سال 2022 افزایش یافته است و به این صورت هر سال به افزایش خود ادامه خواهد داد. فدراسیون CFIB نامه ای به کریستیا فریلند وزیر دارایی نوشته و خواستار توقف افزایش مالیات بر حقوق و دستمزد در سال 2023 شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید