اخباراخبار کانادا

دبیر سازمان عفو بین الملل: رفتار ایر کانادا با من نژادپرستانه و توهین آمیز بود! 

اتاوا- کتی نیویاباندی، دبیر شعبه کانادای سازمان عفو بین الملل به دلیل منع شدن از سوار شدن به پرواز عازم مکزیکو سیتی، شرکت هواپیمایی Air Canada را به نژادپرستی متهم کرد. 

نیویاباندی که پناهجو بوده و اقامت دائم کانادا را در اختیار دارد، قرار بود برای شرکت در کنفرانس جهانی از فرودگاه بین المللی اتاوا به مکزیکو سیتی پرواز کند. اما هنگامی که به جای گذرنامه کانادایی، مدارک سفر مخصوص پناهندگان را به کارمند ایر کانادا ارائه کرد، از سوار شدن به هواپیما منع شد.

این در حالیست که دولت کانادا یعنی صادر کننده این مدرک، آن را برای اثبات وضعیت اقامت فرد و همچنین سفر به خارج از کشور و بازگشت به کانادا تایید می کند. ضمن اینکه مقامات مکزیکی نیز آن را به رسمیت می شناسند. 

نیویاباندی که اصالتا از بروندی است در کانادا در تبعید بسر می برد. او می گوید کارمند ایر کانادا در گیت پرواز با مدارکی قانونی که اقامت دائم او را تایید می کرد آشنایی نداشت. وی افزود: من تنها فردی نیستم که چنین تجربه ای را از سر گذرانده است. 

او در توییتر پیامی منتشر و ادعا کرد پس از یک ساعت و نیم معطلی در کانتر ایرکانادا، در نهایت به بهانه  نداشتن ویزای مکزیک از سوار شدن به هواپیما منع شد. در حالی که برای ورود دارندگان اقامت دائم کانادا و یا پناهندگان ساکن کانادا به مکزیک به ویزا نیاز نیست. 

او کارمند شرکت هواپیمایی را به تبعیض و نژادپرستی متهم و از سفارت مکزیک به دلیل تایید اینکه می توانست با مدارک قانونی ارائه شده به آن کشور سفر کند، تشکر کرد. 

Air Canada  از نیویاباندی عذرخواهی کرده و پول بلیط عودت داده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید