اخباراخبار کانادا

دانش آموز فراری از کلاس، حالا به عنوان معلم در همان مدرسه کار می کند! 

رجاینا- دریدین سایر، کارآموز 22 ساله که در مدرسه راهنمایی مادر ترزا در رجاینا – ساسکاچوان کار می کند، قبلا دانش آموز همان مدرسه بود. 

سایر، از قبیله Pasqua First Nation ، در حال تکمیل تحصیلات دانشگاهی است و برای کسب تجربه در مدرسه سابق خود در کنار معلمانی که الهام بخش او بودند، کار می کند. سایر می گوید: آنها واقعا کمک کردند تا زندگی ام را در مسیر بهتر قرار بدهم.

گرگ رایدر، معلم سابق سایر، هنگامی که او در مدرسه ثبت نام کرد را به یاد دارد و می گوید: غیبت های او از کلاس وحشتناک بود. سایر یکی از 16 دانش آموز کلاس ششم در زمان افتتاح مدرسه مستقل مذهبی در سال 2011 بود. ما از تاثیر مثبتی که در زندگی این مرد جوان داشتیم، احساس غرور می کنیم. 

مدرسه راهنمایی مادر ترزا در رجاینا، پذیرای دانش آموزان بومی در خطر ترک تحصیل است و برای برداشتن موانع موجود، از جمله فقر و گرسنگی و کمبود وسیله رفت و آمد، و تشویق دانش آموزان به ادامه تحصیل تلاش می کند. این مدرسه مقداری بودجه دولتی دریافت می کند اما بیشتر به کمک های مالی افراد خیر متکی است. 

همه 15 همکلاسی سایر از دبیرستان فارغ التحصیل شدند. 10 نفر از آنها وارد دانشگاه شده، چهار نفر دوره کارآموزی حرفه ای را انتخاب کرده و یک نفر بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مشغول کار شد. 

متاسفانه کمبود معلمان بومی در ساسکاچوان وجود دارد در حالی که وجود آنها می تواند الگو و الهام بخش نجوانان و جوانان اقوام نخستین باشد. لوکاس وایت استار، یکی از شاگردان سایر، از داشتن یک معلم بومی که فرهنگ او را درک می کند خوشحال است و می خواهد مانند سایر، معلم یا مددکار اجتماعی شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید