اخباراخبار کانادا

دانشجویان ترک و سوری: دانشگاه تورنتو آسیب روحی آنها ناشی از زمین لرزه های مهیب را در نظر نمی گیرد!

 تورنتو- حدود 100 دانشجوی ترک و سوری تظاهراتی خاموش در دانشگاه تورنتو برگزار کرده و مدعی شدند مسوولین درد و ناراحتی آنها ناشی از زمین لرزه هایی که کشورشان را ویران کرده است، نادیده می گیرند.

افه تورگای و هم اتاقی اش که هر دو دانشجوی بین المللی دانشکده مهندسی هستند، هشدارهای رسانه های ترکیه مبنی بر وقوع زمین لرزه را دریافت کردند. تورگای دیوانه وار تلاش کرد تا با خانواده اش در آنکارا صحبت کند. در حالی که عزیزانش آسیب ندیده بودند، اما ذهن اش متوجه هموطنانی بود که خانه و جان شان را در زلزله 7.8 ریشتری جنوب مرکزی ترکیه، از دست دادند.

دانشجویان سوری و ترکیه ای، طی چند روز پس از زمین لرزه مهیب برای جمع آوری کمک های مالی تلاش کردند. آنها بصورت خودجوش 100 بسته لوازم امداد زمستانی و 10 هزار دلار از طریق فروش شیرینی جمع آوری کردند. اما از حمایت کافی مسوولین دانشگاه برخوردار نشدند. این در حالیست که صدها هزار دانشجوی خارجی هر سال شهریه های سنگینی به دانشگاه های کانادا می پردازند؛ تورگای و حدود 100 دانشجوی دیگر از مسوولین می خواهند درد و اندوه دانشجویان ترک و سوری را درک کرده و از آنها حمایت کنند.

دانشگاه تورنتو پیامی منتشر و با دانشجویان اعلام همبستگی کرد. دانشگاه همچنین فهرستی از منابع حمایتی را در اختیار دانشجویان قرار داد. اما علی ارن کایا، که در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می کند، گفت دانشجویان بین المللی بخشی از جامعه هستند و دانشگاه خانه دوم آنهاست. او افزود ارائه لینک های اینترنتی دسترسی به منابع و پشتیبانی سلامت روان کافی نیست. وی افزود: ما از طریق شبکه های اجتماعی خودمان تبلیغ کردیم. اگر از پشتیبانی کامل دانشگاه برخوردار بودیم، میزان کمک ها می توانست چند برابر شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید