اخباراخبار کانادا

دانستن هویت جنسیتی فرزندتان یک امتیاز است، نه یک حق!

جولی مالبوگات از انتاریو با انتشار مقاله در تورنتو استار، تجربه شخصی درباره پسر تراجنسیتی اش زک را به اشتراک گذاشته و می نویسد: پسرم زک ترنسجندر است. او سه سال پیش موضوع را با ما درمیان گذاشت. از آنجایی که او فقط 11 سال سن دارد، انتقال او کاملا اجتماعی بوده است. استفاده از ضمیر جدید، لباس جدید، موی جدید و نام جدید. او اولین ملاقات خود با متخصص را در 12 و نیم سالگی، در آگوست 2024 در کلینیک جنسیتی SickKids  خواهد داشت. 

به عنوان یک کانادایی شهرنشین و لیبرال، سخت ترین بخش تربیت یک فرزند ترنس تماشای موج ضد ترنس حاکم بر جامعه است – بریتانیا و 22 ایالت آمریکا قوانینی را وضع کرده ‌اند که مراقبت بهداشتی تغییرجنسیت را برای افراد زیر 18 سال ممنوع می کند. من همواره نگران راه پیدا کردن این قوانین به شمال مرزهای آمریکا بودم و اکنون شاهد این موج هستم.

استان‌ های محافظه ‌کار نیوبرانزویک و ساسکاچوان، رضایت والدین را برای اینکه یک دانش ‌آموز زیر 16 سال بتواند از ضمیر یا نام دلخواه خود در مدرسه استفاده کند، لازم می دانند. در استان خودم انتاریو، وزیر آموزش و پرورش، استفان لچه، در را به روی سیاست‌ های مشابه باز کرده و می گوید والدین باید کاملا از اتفاقاتی که در زندگی فرزندانشان می افتد آگاه باشند تا بتوانند آنان را حمایت کنند. 

تا اینجا با لچه موافق هستم. زیرا زک به اندازه کافی به ما اعتماد داشت تا هویت جنسی خود را با ما در میان بگذارد. من و شوهرم کاملا آگاه، کاملا درگیر و کاملا حامی هستیم. ما کسانی بودیم – و نه زک – که با مدرسه در مورد ضمیر مورد علاقه او صحبت کردیم. نه به این دلیل که این حق ما بود، بلکه به این دلیل که آن را امتیازی برای خود می دانستیم. 

اما همه بچه های LGBTQ+ چنین شانسی ندارند بر اساس نظرسنجی ملی 2022 در ایالات متحده، کمتر از یک نفر از هر سه نوجوان تراجنسیتی و غیرباینری از حمایت خانواده برخوردار است. 

در اینجا در کانادا، جرایم ناشی از نفرت علیه دگرباشان جنسی، 60 درصد افزایش یافته است. این یک حقیقیت تلخ است که برخی از بچه های دگرباش جنسی با والدینی که ترنس هراسی و همجنسگراهراسی دارند، زندگی می کنند. بنابراین هیچ استانی نباید سیاستگذاری های ضد کودکان و نوجوانان را به اجرا بگذارد.  اگر واقعا جزو والدینی هستید که از هویت جنسی فرزندشان حمایت می‌ کنند، نیازی به تدوین سیاست یا خط مشی برای انجام این کار ندارید. فقط باید مهربان و دلسوز باشید و فضای امنی برای فرزندتان ایجاد کنید تا آنطور که می خواهد باشد. اگر این کارها را انجام بدهید، فرزندتان قبل از اینکه هویت جنسی اش را با مدرسه در میان بگذارد، با شما به اشتراک خواهد گذاشت. 

اما همه والدین اینگونه نیستند. ما باید متحد شویم تا مطمئن شویم به حقوق کودکان و نوجوانان برای بیان آزادانه هویت جنشی شان، احترام گذاشته می شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید