اخباراخبار کانادا

داستان مهاجرت ناکام کودک دومینیکنی به کانادا

به نقل ازthestar : فیلی توسط مادربزرگش در جمهوری دومینیکن بزرگ شده است، او هنوز چیز زیادی از والدین و خواهر و برادرش که همگی کشته شده اند به یاد نمی آورد.

هنگامی که مادربزرگ فیلی که تنها حامی او بود درگذشت، فیلی تنها 10 سال داشت. او به دوستان خیابانی اش پیوست و برای گذران زندگی به صید ماهی و تخلیه بار در یک بندر روی آورد.

اما گویا زندگی پرمشقت فیلی تمامی نداشت و در نوجوانی در یک درگیری گروهی از ناحیه پا هدف تیر قرار گرفت. این اتفاق باعث شد که فیلی به دنبال فرار از کشور باشد و بالاخره از طریق یک کشتی قاچاقی خود را به بندر کبک رساند.

از اینجا به بعد فیلی 14 ساله تحت سرپرستی دولت کانادا قرار گرفت.

با وجود اینکه فیلی در این سیستم بزرگ شد اما هنوز وضعیت مهاجرتی اش نامشخص ماند و بعد از اینکه به سن قانونی رسید به او اعلام شد باید به کشوری برگردد که هیچ خاطره ای از آن ندارد.

فیلی اکنون 35 ساله است و هنوز وضعیت مهاجرتی اش نامشخص. او می گوید: «این کشور من است، اینجا خانه من است، کجا باید بروم».

ارین سیمپسون وکیل فیلی می گوید که وضعیت قانونی نامشخص او نشان دهنده ضعفی است که سالهاست در سیستم مهاجرتی ما ریشه کرده است. این موضوع بر نژادپرستی نهفته در سیستم قضایی و مهاجرتی ما دلالت دارد.

داستان افرادی مانند فیلی باعث شد ائتلافی از گروه ‌های مدافع گرد هم جمع شوند و با راه اندازی یک کمپین به دنبال پایان دادن به اخراج افرادی باشند که در سنین خردسالی به کانادا آمده‌ اند و بخشی از زندگی خود را تحت حمایت سیستم رفاهی کودکان کانادا گذرانده اند.

این گروه امیدوارند بتوانند به وضعیت نابسامان افرادی مانند فیلی که درگیر یک ماجرای مهاجرتی تلخ ناخواسته شده اند برای همیشه پایان دهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید