مقالاتمقالات اجتماعی

داستان مادری که حاضر نیست کلیه اش را به دخترش ببخشید!

 

این زن جوان 38 ساله دختری 21 ساله دارد که متاسفانه از نارسایی کلیه رنج می برد. با این وجود این مادر و دختر طی سه سال گذشته چندان با هم در ارتباط نبوده اند. 

این مادر معتقد است که این شرایط تنها به این دلیل به وجود آمده که دخترش مشکلات جسمی اش را از او می داند و از طرف دیگر باعث شده که او با پدر 38 ساله و نامادری 31 ساله این دختر درگیر شود. 

این خانم با مردی 49 ساله به نام ایتان ازدواج کرده است که تاکنون حاضر شده صدها دلار برای دخترش خرج کند. اما گویا این رفتارها تاثیر چندانی بر این دختر نداشته و او همچنان از مادر خود ناراضی و گله مند است. 

حاصل ازدواج این خانم و ایتان دو پسر 9 و 11 ساله است. این مادر با به یادآوری گذشته و زمانی که دخترش را باردار بود، به یاد سختی هایی می افتد که متحمل شد. چون او در آن زمان بسیار کم سن و سال بود و بارداری او در این سن باعث شده بود که مورد بی توجهی والدینش قرار بگیرد. 

این خانم با اشاره به آن روزها گفت: «ایتان در آن شرایط سخت به من کمک کرد تا مدرک حسابداری و مجوز املاک و مستغلات را به دست بیاورم. شبکه ارتباطی ایتان به من کمک کرد تا به کمیسیون های 6 رقمی در معامله املاک و مستغلات برسم».

این خانم اکنون در حرفه خود به موقعیت باثباتی رسیده است و درآمد بالای او باعث شده که سختی ساعت های طولانی کار به چشم او نیاید. ایتان کسب و کار خود را دارد و اکنون از راه دور کار می کند.

مدتی است که دختر این خانم به دلیل نارسایی کلیوی به دنبال فردی می گردد که کلیه خود را به او اهدا کند. 

این مادر در توضیح وضعیتش گفت: «اشتباه بزرگی کردم و با دوستانم در مورد وضعیت دخترم صحبت کردم. حالا خیلی ها از من انتظار دارند که کلیه ام را به دخترم هدیه بدهم. من هم به دلیل این فشارها پیش پزشک رفتم و او اعلام کرد که من می توانم به دخترم کلیه هدیه دهم. این در حالی است که ایتان مخالف این موضوع است». 

این مادر وقتی فهمید کلیه اش با دخترش انطباق دارد، با پدر دخترش تماس گرفت تا ببیند که آیا کلیه او نیز با کلیه دخترشان انطباق دارد یا خیر. این در حالی است که نامادری دخترشان اعلام کرده بود که راضی نیست همسرش به این دختر کلیه هدیه دهد. 

گویا حتی ماجرا به دعوا کشیده شده بود و نامادری این دختر بر سر او فریاد زده بود که پدرش باید از خانواده حمایت کند و نمی تواند به او کلیه هدیه دهد. 

خیلی زود مشخص شد که دختر این زن، پدر و نامادری او، همگی انتظار دارند که این زن به دخترش کلیه هدیه دهد. اما او به دخترش گفت که از عمل جراحی وحشت دارد. 

در ضمن این خانم نگران شغل جدید خود است و نمی داند که بهبودی از عمل جراحی چه مدت طول می کشد و اگر درد زیادی داشته باشد، چگونه می تواند کار کند. 

با این وجود دختر این خانم در پاسخ به نگرانی های او گفت که ایتان درآمد زیادی دارد و نیازی به کار کردن او نیست. 

این خانم در تعریف ادامه ماجرا گفت: «این مکالمه خیلی مرا عصبانی کرد. به همین دلیل وقتی به پزشک مراجعه کردم و پزشک از من پرسید که آیا کسی مرا مجبور به این کار می کند. من به او گفتم که در این مرحله ترجیح می دهم بمیرم تا اینکه به دختر ناسپاس و بی ادب خودم کلیه هدیه دهم».

این خانم در طی صحبت با پزشک به او فهماند که احساس می کند برای اهدای کلیه تحت فشار قرار گرفته است. 

او در ادامه گفت: «مطمئنم که اگر تحت این عمل جراحی قرار بگیرم، بیشتر از دخترم متنفر می شوم و اگر در حین عمل یا بعد از آن درد شدیدی را تجربه کنم، از پزشکان نیز متنفر می شوم».

پزشک نیز با شنیدن این صحبت ها به او گفت که چون از نظر روحی و روانی برای انجام این کار آمادگی ندارد، دیگر یک گزینه مناسب برای اهدای عضو محسوب نمی شود. 

بعدها این خانم صحبت های پزشک را به دوستانش و ایتان انتقال داد. همسرش ایتان او را تایید کرد و به او یادآوری کرد که خود او و پسران شان به او اعتماد دارند. اما دوستانش از تصمیم او ناراحت شدند و او را مورد مواخذه قرار دادند. 

آنها به طور علنی او را در رسانه های اجتماعی زیر سوال بردند و به او گفتند چه مادری است که نمی خواهد جان دخترش را نجات دهد.

خیلی از آنها حتی پا را فراتر گذاشتند و از این خانم خواستند که پیش پزشک برگردد و ادعا کند که قبلا صادق نبوده است و به آنها اطمینان دهد که واقعا می خواهد کلیه اش را به دخترش هدیه دهد.

حتی آنها به او پیشنهاد کردند که او یک فرم را امضا کرده و آن را در دفتر اسناد رسمی ثبت کند و در آن ادعا کند که اصلا برای این کار تحت فشار قرار نگرفته است.

نظر شما چیست؟ اگر شما به جای این خانم بودید، چه کار می کردید؟

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید