مقالاتمقالات اجتماعی

داستان عجیب مادری از علاقه‌اش به خوردن روزانه یک قوطی کامل پودر بچه جانسون!

 

درکا مارتین که اهل نیواورلئان است ادعا می کند که پیکا دارد. این یک اختلال خوردن است که در آن فرد تمایل شدیدی به خوردن مواد غیر خوراکی مانند گچ، رنگ و غیره دارد.

درکا فاش کرده است که هر روز یک بطری کامل از پودر بچه جانسون را می خورد و امسال تا به حال حدود 4 هزار دلار برای خرید پودر بچه جانسون هزینه کرده است. 

درکا می‌گوید که حدود ده سال پیش در هنگام استفاده از این محصول برای فرزندش به آن علاقه مند شد. اما خیلی زود متوجه شد که این علاقه به یک هوس عجیب تبدیل شده است.

این زن 27 ساله اعتراف می کند که اکنون روزانه یک بطری 623 گرمی آلوئه ویتامین E جانسون را می خورد. حتی کار به جایی رسیده که او خوردن پودر بچه جانسون را به غذا خوردن ترجیح می دهد. 

درکا می گوید همیشه قبل از اینکه پودر بچه را قورت دهد، آن را 40 ثانیه در دهانش می گذارد تا حسابی آب شود، این کار لذت وصف ناپذیری به او می دهد.

درکا می گوید تنها در دوران بارداری پسر 3 ساله اش از خوردن پودر بچه جانسون اجتناب کرده است. 

درکا از ماه ژانویه تاکنون هر روز 14 دلار برای خرید یک بسته پودر بچه جانسون هزینه می کند و تاکنون حدود 3780 دلار برای خرید آن هزینه کرده است. جالب است بدانید که درکا ادعا می کند در تمام طول این مدت، پودر بچه جانسون مشکلی برای سیستم گوارشی یا سلامتی او به وجود نیاورده است. 

شرکت جانسون می گوید که پودر بچه فقط برای استفاده بر روی پوست، فرمول بندی شده است و هشدار داده که خوردنی نیست. 

گویا درکا که یک آرایشگر است، این عادت بد را به پسرش انتقال داده است، زیرا چند بار پسرش را در حال خوردن پودر بچه جانسون دیده است.

درکا درباره این عادت خود می گوید: «من عاشق خوردن پودر بچه هستم. طعم آن دقیقا همان چیزی است که من عاشق آن هستم. پودر بچه واقعا احساس خوبی به من می دهد و مرا خوشحال می کند.

با وجود اینکه بارها سعی کرده ام این اعتیاد را ترک کنم، اما هرگز موفق نشده ام. وقتی به پودر بچه جانسون فکر می کنم، آب از لب و لوچه ام آویزان می شود. حتی کار به جایی رسیده، که خوردن پودر بچه را به خوردن غذا ترجیح می دهم. 

اگر روزی قرار باشد بین غذا و پودر بچه یکی را انتخاب کنم، مطمئن باشید پودر بچه را انتخاب می کنم و حتی حاضرم آخرین دلارم را برای خوردن آن خرج کنم، چون خیلی به آن نیاز دارم. 

در ابتدا تا یک ماه سعی کردم این عادت را از مادرم مخفی نگه دارم. اما او بو برده بود، مدام می پرسید که چرا پودر بچه اینقدر زود تمام می شود و من نیز هر بار خودم را به نفهمی می زدم. 

با وجود اینکه سعی کرده ام این عادت را از همه پنهان کنم، اما چندان در این کار موفق نبوده ام. وقتی دهانم پر است، نمی توانم صحبت کنم و مجبورم به دیگران بگویم که در حال خوردن پودر بچه هستم. 

دوستان و خانواده به من می گویند که از این عادتم دست بردارم چون برای سلامتی ام مضر است. گاهی وقت ها هم مرا قضاوت می کنند، این کار آنها باعث ناراحتی من می شود.

بارها اطرافیانم سعی کرده اند مانع من شوند. اما هیچ گاه موفق نشده اند و همیشه یواشکی دوباره سراغ پودر بچه رفته ام». 

پیکا در بیشتر موارد با رویدادهای آسیب زای زندگی ارتباط دارد.

درکا می گوید که اعتیاد او به پودر بچه در سال 2014 و سپس در ژانویه 2023 بعد از مرگ دو تن از نزدیکانش، بدتر شده است.

درکا در دوران بارداری 6 بار خون دریافت کرد، چون پزشکان معتقد بودند که هوس او به پودر بچه، به دلیل کمبود آهن است. 

درکا بعد از اینکه پسرش سه ماهه شد، دوباره مصرف پودر بچه را شروع کرد و اکنون برای کاهش هوس خود، قرص آهن مصرف می کند.

درکا می‌ گوید که به این زودی ‌ها خوردن پودر بچه را متوقف نمی ‌کند، علی‌رغم اینکه نگران است پسرش راه او را ادامه دهد.

درکا گفت: «وقتی پسرم را از وان بیرون می ‌آورم و پودر بچه را روی بدن او می ‌ریزم، می خواهد از آن بخورد، چون دیده که من از آن خورده ام. وقتی چنین صحنه هایی را می بینم، بیشتر نگران می شوم».

درکا با صحبت کردن در مورد اعتیاد خود در تیک تاک، تاکنون بیش از 400 هزار لایک و 24 هزار فالوور به دست آورده است.

در این میان بعضی از کاربران با او همدردی می کنند و بعضی نیز او را مسخره می کنند. 

درکا در این باره گفت: «من می دانم که افراد دیگری نیز مانند من وجود دارند. با این کار می خواهم آنها بدانند که تنها نیستند. من می خواهم آگاهی در این زمینه را افزایش دهم. همین چند روز پیش دختری پیش من آمد و گفت که مرا در تیک تاک دیده است. او گفت که مانند من به خوردن پودر بچه علاقه دارد و همیشه یک بسته کوچک پودر بچه به همراه خود دارد.

البته کامنت های نفرت آمیز زیادی هم دریافت کرده ام. اما اکنون به جایی رسیده ام که این حرف ها مرا زیاد ناراحت نمی کند؛ چون بیشتر هدف من آگاهی رسانی است. می خواهم همه بدانند که ناخواسته ممکن است این عادت های بد را به نزدیکان خود انتقال دهند!».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید