اخباراخبار کانادا

داستان زنی که قربانی کلاهبرداری 95 هزار دلاری شد

به نقل از cbc : یک زن اهل نانایمو به دیگران هشدار می دهد که مراقب اطلاعات شخصی خود باشند و آنها را با هر کسی به اشتراک نگذارند. زیرا این اتفاق باعث شد او حدود 6 ماه پیش قربانی یک کلاهبرداری شود و 95 هزار دلار از سرمایه خود را از دست بدهد. 

جنیفر هیلتز می گوید که اولین بار پس از تماس Prefera Finance در محل کار با او در مورد پرداخت معوقات وام 50 هزار دلاری برای Sea-Doo از این کلاهبرداری مطلع شده است.

هیلتز گفت: «وقتی این خبر را شنیدم، بسیار تعجب کردم. من هرگز چنین وامی را نگرفته ام، سابقه اعتباری من گویای همه چیز است. به آنها گفتم من این وام ها را نگرفته ام و حتی یک پنی برای بازپرداخت آنها نمی پردازم».

بعدها فهمیدم کلاهبردار یک فرد آشنا و مورد اعتماد من بوده است و از جانب او ضربه خورده ام. 

هیلتز می‌گوید آن شخص اولین بار در جایی که او کار می کرد به او نزدیک شده بود و چون هر دو دارای بچه هایی هم سن و سال بوده اند، رابطه آنها ادامه پیدا کرده است.

هیلتز می گوید او در طول تابستان مدام به من پیشنهاد می کرد که به عنوان راننده در Skip The Dishes ثبت نام کنم تا بتوانم یک منبع درآمد اضافی داشته باشم. 

پیشنهاد او را قبول کردم و گواهینامه ام را در پورتالی که او معرفی کرده بود اسکن کردم. تمام کاری که انجام دادم همین بود و به همین راحتی قربانی کلاهبرداری شدم.

به این صورت کلاهبرداران از اطلاعات او سوء استفاده کردند و با ساخت یک گواهینامه جعلی به دریافت وام پرداختند. 

اکنون هیلتز توانسته برخی از این وام ها را از گزارش اعتباری خود حذف کند، اما این اتفاق باعث شد که دیگر اطلاعات شخصی خود را به راحتی در اختیار دیگران قرار ندهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید