مقالاتمقالات اجتماعی

داستان زندگی مادر جف بزوس و تاثیرش در ثروتمند شدن او

قصه جف بزوس، بنیانگذار آمازون که راه اندازی شرکت خود را از گاراژ خانه‌شان آغاز کرد یک قصه افسانه‌ای دارد. اما داستان مادرش، جکلین بزوس نیز بسیار الهام‌بخش است. 

جکلین نوجوان مصممی در البوکرکی نیومکزیکو بود که با وجود موانع زیاد موفق شد تحصیلاتش را ادامه دهد. او با سختی‌های مالی و فشارهای اجتماعی به عنوان یک مادر مطلقه روبه‌رو بود، اما موفق شد فرزندش جف را بزرگ کند که یکی از ثروتمندترین افراد جهان با دارایی معادل ۲۰۵ میلیارد دلار است. وقتی در ۱۷ سالگی و در دوران دبیرستان باردار شد، مدیران مدرسه با ادامه تحصیل او مخالفت کردند. اما جکلین تسلیم نشد و با اصرار و پافشاری اش برای ادامه تحصیل سرانجام مدرسه زیر فشار اصرار او رضایت داد. اما این کار با محدود کردن تعامل با همکلاسی‌ها و نظارت بر زمان ورود و خروج او انجام شد. جکلین پس از طلاق از پدر جف، توانست دیپلم بگیرد. او با شغل کارمند اداری با درآمد ماهانه ۱۹۰ دلار خود و پسرش را تامین می‌کرد که به مراتب کمتر از هزینه‌های زندگی‌شان بود. پدر جکلین نیز با راه‌اندازی سامانه واکی‌تاکی، اجازه می‌داد دخترش بدون پرداخت هزینه تلفن به صورت روزانه با خانواده‌اش تماس بگیرد. 

قصه خانواده بزوس نه تنها یک داستان الهام بخش در مقابله با محرومیت‌ها، بلکه نمونه برجسته‌ای از تاثیر عمیق پشتیبانی والدین بر مسیر زندگی فرزندان است. جکلین که همچنان تمایل شدیدی به ادامه تحصیل داشت، با انتخاب کلاس‌هایی که اجازه می‌داد نوزادش جف را با خود ببرد، دوره‌های شبانه دانشگاه را شروع کرد. علی‌رغم مشکلات، جکلین در سن ۴۰ سالگی موفق به فارغ‌التحصیلی از دانشکده شد. پس از چند سال آنها سرمایه‌ اولیه شرکت آمازون را تامین کردند که امروزه معادل ۳۰ میلیارد دلار ارزش دارد. 

اعتماد و پشتیبانی بی‌قید و شرط جکلین از جف، در موفقیت او تاثیرگذار بود. رویکرد عاطفی و فداکارانه جکلین به تربیت فرزندش، امروزه نمونه‌ای کامل برای والدین محسوب می‌شود. او با ایمان و اراده‌ای فولادین، توانست موانع را به فرصت‌هایی برای رشد و پیشرفت تبدیل کند. جکلین با ایمان قوی به توانایی‌های فرزندش، همواره او را تشویق به برخورداری از تجربیات جدید و کشف دنیای پیرامون خود می‌کرد. او به فرزندش فرصت می‌داد تا خودش را بشناسد، استعدادهایش را کشف کند و به تدریج اعتماد به نفس خود را پیدا کند. جکلین با حمایت و تشویق فراوان، فرزندش را به سمت رشد و پیشرفت هدایت می‌کرد و همیشه در کنار او ایستاده بود.

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید