اخباراخبار جهان

داستانی تلخ از مــــرگی بی سر و صدا

به نقل از thestar : در اینجا همه چیز بوی کهنگی می دهد. وسایل کهنه و قدیمی که هر کدام با انبوهی از گرد و خاک پوشیده شده اند. تکه روزنامه های قدیمی که ما را به یاد عمر رفته می اندازند و مبل های پاره پوره و رنگ و رو رفته.

تمام این وسایل که اکنون به تلی از خاک تبدیل شده اند، زمانی همدم پیرمردی بوده اند که به تنهایی این دنیا را ترک کرد. کسی که هیچ کس نمی داند در این خانه اجاره ای ارزان قیمت در روزهای آخر عمر چه شرایطی را تجربه کرده  و به چه دلیل این دنیای فانی را ترک کرده است.

این خانه زمانی محل سکونت چارلز پریس 81 ساله بود که سال ها از باربادوس به امید یافتن یک زندگی بهتر به کانادا مهاجرت کرده بود.

زمانی که همسایه ها متوجه مرگ این پیرمرد تنها شدند مدت ها از مرگ او می گذشت. بعد از انتشار این خبر هیچ کس نبود تا برای تشییع جنازه دیرهنگام پریس پیش قدم شود. به همین دلیل شهرداری مسئول پاکسازی این واحد شد.

یکی از همسایه های این پیرمرد تنها که هری کوان نام دارد و حدود 10 سال پیش با پریس دوست شده بود، می گوید شرایط مختلفی باعث شده که چنین سرنوشتی در انتظار او باشد. کوان گفت برخی از نزدیکترین بستگان پریس فوت کرده اند، فرزند پریس سال ها قبل در سنین پایین درگذشته است. سایر بستگان او نیز در کشورهای دیگر زندگی می کنند.

براساس آمارها تعداد افرادی که مانند پریس مرگی بی سر و صدا و تلخ را تجربه می کنند در سال های اخیر افزایش یافته و از 145 مورد در سال 2006 به 983 مورد در سال گذشته رسیده است؛ بیشتر این مرگ های تلخ در تورنتو رخ می دهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید