اخباراخبار کانادا

دادخواهی خانواده تورنتویی بالاخره به محکومیت قاتل انجامید 

 

خانواده دن مارکل که در جولای 2014 به قتل رسید، نتیجه تلاش های خود برای اجرای عدالت برای فرزند و بردارشان را خواهند دید. 

دن مارکل، استاد حقوق متولد کبک که در نورت یورک انتاریو بزرگ شد، وارد رابطه جدیدی شده و فصل تازه ای از زندگی اش را آغاز کرده بود که در تالاهاسی – فلوریدا با گلوله به قتل رسید. قتل او تقریبا یک سال پس از اینکه دادگاه با درخواست همسر سابق او وندی ادلسون برای انتقال دو فرزندشان به شهری دیگر در فلوریدا در فاصله 7 ساعته تالاهاسی مخالفت کرد، رخ داد. 

اخیرا دادگاه چارلی ادلسون، پریودنتیست، را به جرم قتل دن مارکل گناهکار تشخیص داد. چند روز بعد، دونا ادلسون 73 ساله (مادر چارلی ادلسون) که قصد داشت از طریق امارات متحده عربی به ویتنام پرواز کند (دو کشوری که با آمریکا قرارداد استرداد منعقد نکرده اند) بازداشت و با اتهام قتل عمد داماد سابق اش روبرو شد. 

شلی مارکل (خواهر مقتول) در گفتگو با CBC  گفت: محکومیت چارلی ادلسون و سپس بازداشت دونا نشان می دهد چرخ های عدالت حرکت می کند. هرچند حرکت در ابتدا بسیار آهسته بود، ولی ما از اجرای عدالت خوشحال هستیم. 

شلی مارکل و والدین اش روث و فیل، تا قبل از اولین دستگیری در پرونده (در سال 2016) اطلاعات کمی از پلیس دریافت کردند، زیرا پلیس نمی خواست روندی که به یک تحقیقات گسترده تبدیل شد را به خطر بیندازد. شلی گفت: دو سال اول را در بی اطلاعی بسر بردیم اکنون مشاهده حجم تحقیقات پلیس تالاهاسی و FBI، شگفت انگیز است. 

دن مارکل، که در هاروارد تحصیل کرده و تدریس می کرد، یک محقق و کارشناس حقوقی خوشنام با آثار منتشر شده در چندین نشریه معتبر بود.  

در حالی که وندی ادلسون (همسر سابق دن مارکل) هرگز با اتهام مواجه نشده است، اما مارکل ها می گویند آنها تا سال 2022 هیچ تماس حضوری با دو نفوه هم اکنون 13 و 14 ساله شان نداشتند• 

جلسه صدور حکم مجازات چارلی ادلسون، 12 دسامبر برگزار می شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید