مقالاتمقالات اجتماعی

خیانت به شریک زندگی بر اساس سن فرد!

 

در حالی که آمریکایی های جوان تر کمتر به شریک زندگی خود خیانت می کنند، اما این اصل در مورد نسل های قدیمی تر چندان صدق نمی کند؛ حداقل نتایج یک مطالعه که در سال 2017 انجام شد، چنین ادعایی می کند.

نیکلاس اچ. ا ولفینگر استاد مطالعات خانواده و استاد مدعو جامعه شناسی در دانشگاه یوتا، داده های موسسه مطالعات خانوادگی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد؛ در قالب این داده ها از افراد پرسیده شده بود که آیا تا به حال با شخص دیگری غیر از همسر خود رابطه جنسی داشته اند یا خیر؟

او می گوید: «بیشتر آمریکایی های متاهل متعهد به تک همسری هستند. با این وجود داده ها، با افزایش سن چیز دیگری می گویند. زیرا داده ها حاکی از آن هستند که گرایش به رابطه جنسی خارج از ازدواج توسط افراد در دهه های 50 و 60 زندگی آنها افزایش می یابد».

تجزیه و تحلیل این داده ها نشان می دهد که بیشتر این افراد بین 20 تا 30 سالگی ازدواج کرده اند.

ولفینگر در ادامه گفت: «با این حال پس از ورود افراد به سن 70 سالگی، نرخ رابطه جنسی خارج از ازدواج به طور قابل توجهی کاهش می یابد. گویا دیگر در آن زمان فرد خسته تر از این است که به فکر خیانت به شریک زندگی خود باشد.

اما گویا دلیل دیگری نیز وجود دارد که بسیار قابل قبول تر است. شاید این بدان دلیل است که این افراد هنوز در میانسالی قرار دارند و 20 تا 30 سال است که ازدواج کرده اند و دیگر از نظر جنسی از شریک زندگی خود خسته شده اند».

ولفینگر در ادامه خاطرنشان کرد: «البته یکی از دلایل دیگر بروز این مشکل، گسترش ویاگرا و سایر داروهای اختلال نعوظ است که چندین سال است به بازار آمده اند».

بر اساس آمار پزشکی، اورولوژیست ها می گویند که 50 درصد از مردان در دهه 50 زندگی خود از اختلال نعوظ رنج می برند و تا 60 سالگی این نسبت به 60 درصد افزایش می یابد.

یافته جالب دیگر این مطالعه این بود که حتی وقتی افراد به شریک زندگی خود خیانت می کنند، انجام آن را توسط دیگران رد می کنند.

بر اساس نتایج تحقیقات 30 ساله بررسی عمومی اجتماعی، سه نفر از هر چهار بزرگسال آمریکایی معتقدند که رابطه جنسی خارج از ازدواج همیشه اشتباه است. شاید برخی از این مخالفت ها نشان دهنده تعداد زیاد رابطه های خارج از ازدواج باشد که افراد 50 و 60 ساله در همسالان خود مشاهده کرده اند.

او در پایان گفت: «به هر حال صرفنظر از تعداد کسانی که دل در گرو چند نفر دارند، باید پذیرفت که خیانت در میان آمریکایی ها مسن در حال افزایش است».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید