اخباراخبار کانادا

خلاصی مسافران از صف طولانی فرودگاه پیرسون تورنتو به لطف برنامه جدید 

کانادا- برخی از مسافران هوایی به لطف برنامه جدید، مراحل غربالگری امنیتی در شلوغ ترین فرودگاه های کانادا، از جمله فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو را سریع تر و کارآمدتر طی خواهند کرد؛ برنامه جدید که توسط سازمان امنیت حمل و نقل هوایی کانادا (CATSA) تایید شده، 23 ماه می توسط عمر الغبرا، وزیر حمل و نقل فدرال رونمایی شد.

برنامه جدید مسافر تایید شده یا Verified Traveler  از 21 ماه جون اجرایی شده و جایگزین برنامه مسافر معتمد یا Trusted Traveler  قبلی می شود که به مسافران واجد شرایط اجازه می داد از خطوط اختصاصی سریع برای غربالگری استفاده کنند.

با به روز رسانی برنامه قبلی، مسافران واجد شرایط در طول غربالگری های امنیتی، از خارج کردن لپ تاپ، لوازم الکترونیکی و مایعات از چمدان دستی  carry-on و درآوردن کفش و کمبربند معاف می شوند. 

این معافیت برای دارندگان کارت Nexus  و Global و همچنین اعضای فعال و ذخیره نیروهای مسلح کانادا و آمریکا، خدمه هواپیما و کارکنان فرودگاه و مجریان قانون، اعمال می شود. 

یکی از بزرگترین تغییرات به مسافران واجد شرایطی که کودکان زیر 17 سال و یا بزرگسالان 75 سال به بالا را همراهی می کنند نیز اجازه می دهد از خطوط سریع استفاده کنند. 

وزارت حمل و نقل کانادا می گوید برنامه Verified Traveler  به کاهش زمان انتظار و ازدحام در فرودگاه ها کمک می کند. 

مسافران واجد شرایط می توانند از 21 جون در ترمینال 1 و ترمینال 3 فرودگاه پیرسون و هچنین فرودگاه های بین المللی ونکوور، ادمونتون، کلگری، وینیپگ و مونترال به این برنامه دسترسی داشته باشند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید