اخباراخبار کانادا

خطر افت درآمد بانک های کانادایی به دلیل کاهش تقاضای وام های املاک تجاری

کانادا- تحلیلگران برجسته Bay Street می گویند بانک های کانادایی به دلیل کاهش تقاضا برای وام های املاک تجاری که ناشی از تمایل کارفرمایان و کارکنان به دورکاری است، با ریسک افت درآمد روبرو می باشند. 

گابریل دشان، تحلیلگر مالی می گوید وام ‌دهی املاک تجاری، پس از وام های املاک مسکونی، دومین منبع درآمد شش بانک عمده کانادایی را تشکیل می دهد اما افزایش نرخ بهره مالکان و سرمایه گذاران املاک تجاری را به چالش کشیده است، در حالی که همزمان رواج دورکاری باعث شده بسیاری از ساختمان های اداری خالی شده و متقاضی زیادی برای خرید و سرمایه گذاری در این بخش وجود نداشته باشد.

دشان در بخشی از گزارش تحلیلی خاطرنشان کرد سه موسسه مالی – BMO ، TD  و National Bank تقریبا در معرض کاهش 10 درصدی و بانک RBC  در معرض کاهش حدود 20 درصدی درآمد هستند. 

اما سایر ناظران بازار، نگرانی کمتری در مورد توانایی بانک های کانادایی در مواجهه با شرایط فعلی بازار املاک تجاری، ابراز کرده اند. دیوید الکساندر براسارد، اقتصاددان ارشد CPA کانادا، می گوید بانک‌ های بزرگ کانادا برای مقابله با رکود بی سابقه بازار املاک تجاری و نرخ های بهره بالاتر،  در موقعیت بهتری در مقایسه با همتایان آمریکایی خود قرار دارند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید