اخباراخبار کانادا

خشونت های اخیر در سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو نشان دهنده مشکلی بزرگتر

کمیسیون حمل‌ و نقل تورنتو (TTC) می ‌گوید حوادث خشونت ‌آمیز آخر هفته گذشته در شبکه، نشاندهنده مشکل بزرگتری است که حل آن نیازمند همکاری همه جانبه است. 

استوارت گرین، سخنگوی  TTC، گفت: آخر هفته گذشته، چندین حادثه خشونت آمیز رخ داد، که بسیار نگران کننده اند. 

در درگیری شنبه شب در خارج از ایستگاه کیپلینگ، که به گفته پلیس، یک مرد چندین نفر را در ایستگاه مورد حمله قرار داد، چهار نفر مجروح شدند.

یک افسر پلیس نیز هنگام تلاش برای دستگیری مهاجم از ناحیه پا مجروح شد. 

عصر روز بعد، مردی حدودا 50 ساله پس از اصابت چاقو در ایستگاه ویکتوریا پارک، در وضعیت وخیم به بیمارستان منتقل شد. 

بعدازظهر دوشنبه نیز تیراندازی در ایستگاه کندی یک جوان را به بیمارستان فرستاد.

گرین با اشاره به همکاری TTC با پلیس تورنتو گفت: ما موظف به تامین امنیت مسافران و کارکنان خود هستیم. اما موارد خاصی وجود دارد که فراتر از ظرفیت ما هستند و به همین دلیل مشارکت همه جانبه ضروری و مهم است. 

زمستان گذشته، سیستم حمل و نقل تورنتو شاهد یک رشته حوادث خشونت آمیز بود که مسوولین را وادار به استفاده از نیروی پلیس بیشتر در ایستگاه ها نمود.  در نظرسنجی موسسه Nanos  که فوریه گذشته انجام شد، حدود 71 درصد از انتاریویی ها ادعا کردند در مقایسه با سال 2022 خود را حین استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در امنیت کمتری احساس می کنند.

گرین گفت: با فرا رسیدن زمستان باید به اسکان افراد بی خانمان در مکان هایی غیر از ایستگاه های ساب وی، توجه شود. این افراد به سرپناه و حمایت مناسب نیاز دارند و ما سهم خود را در تامین این نیازها انجام خواهیم داد. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید