فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

خشم عمومی در هند بابت نمایش الهه هندو حین سیگار کشیدن در یک فیلم کانادایی 

کالی (Kaali) ، الهه هندو اغلب در حالی که سر بریده یک دیو را در دست دارد، زبانش بیرون زده و پایش را روی سینه شیوا (خدای هندو) قرار داده، به تصویر کشیده شده است. اما وقتی یک فیلمساز کالی را در حال سیگار کشیدن در پوستر فیلمی در تورنتو در حالی که پرچم دگرباشان جنسی در پس زمینه نمایان است، به تصویر کشید، پذیرش آن برای هندوها غیرممکن بود. 

تصویری که روز شنبه آپلود شد، خشم عمومی در هند را برانگیخت. همزمان کمیساریای عالی هند در اتاوا روز دوشنبه بیانیه‌ ای صادر کرد و از مقامات کانادایی و برگزارکنندگان جشنواره در موزه آقاخان تورنتو خواست این فیلم توهین ‌آمیز را حذف کنند.

این فیلم که به سادگی Kaali نام دارد، این الهه را در یک شب در خیابان های تورنتو دنبال می کند. کالی در این فیلم در خیابان های مرکز شهر تورنتو قدم می زند، مردم از قومیت های مختلف را در آغوش می گیرد و در یک قسمت از فیلم با یک فرد خیابانی سیگار می کشد و پرچم دگرباشان را در دست دارد. 

کارگردان لینا مانیمکالای که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته فیلم سازی در دانشگاه یورک است، می گوید الهه در فیلمش عشق را انتخاب می کند و از انسانیت دفاع می کند. اما کاربران شبکه ‌های اجتماعی می گویند این فیلم برای پیروان مذهب هندو آزاردهنده و توهین آمیز است. 

ابهیناو شوکلا که خود را یک هندوی متعصب و پیرو نارندرا مودی (نخست وزیر ملی گرای هند) توصیف می کند، در توییتی نوشت: شرم، شرم، شرم. با این خانم بی شرم (کارگردان) باید به شدت برخورد شود!

یک کاربر دیگر نوشت: توهین به احساسات هندوها نمی تواند بدون مجازات بماند. یکی دیگر از کاربران ادعا کرد که الهه کالی شخصا انتقام خواهد گرفت. 

به گزارش رسانه های هند، چندین شکایت بر علیه مانیمکالای نزد پلیس هند ثبت شده است. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید