اخباراخبار کانادا

خشم خانواده، پس از درگذشت مادر بزرگ روی برانکارد در راهروی بیمارستان کبک!

کبک- خانوده زن 86 ساله ای که ماه گذشته پس از معطلی حداقل 36 ساعته – بدون آب و غذا – روی برانکارد در راهروی بیمارستان درگذشت، به دنبال پاسخ مقامات می باشند.

ورونیک لابونته، نوه این زن سالمند گفت: توصیه شده بود که او را در یک اتاق اورژانس قرار بدهند تا تخت خالی در بخش مراقبت های تسکینی قبل از مرگ، باز شود. اما او در آن راهروی لعنتی رها شد.

ژیلبرت گوسلین در 21 فوریه پس از سقوط در خانه در اورژانس بیمارستان واقع در شهر کبک سیتی بستری شد. لابونته افزود که مادر بزرگ اش که از مشکلات شناختی رنج می برد، چندین ساعت در مدفوع خودش رها شد و کارکنان بیمارستان علیرغم شکایت او مبنی بر گرسنگی و تشنگی، به او غذا یا نوشیدنی ندادند.

لابونته گفت: ما فقط توانستیم به او کمی سس سیب بدهیم. وقتی از کافه تریا یک ژله خواستیم، عملا ژله را به صورت مان پرت کردند.

از آنجایی که گوسلین روزهای پایانی زندگی را سپری می کرد، اتاقی در بخش مراقبت های تسکینی درخواست شد، اما او هرگز به آن دسترسی نیافت و صبح 23 فوریه روی برانکارد، در راهروی بیمارستان فوت کرد.

لابونته گفت: این پایانی غم انگیز برای مادربزرگ دوست داشتنی من بود. مرگ روی تشک آلوده به مدفوع و ادرار در راهروی اورژانس بیمارستان!

وی افزود: در طول 48 ساعت حضور ما در اورژانس، جز تحقیر چیزی را تجربه نکردیم. به جرات باید بگویم که سگ من که مدتی قبل از سقوط مادر بزرگ مان مجبور شدیم او را معدوم کنیم، مرگ بهتری داشت. سیستم بهداشتی ما واقعا بیمار است!

بیمارستان می گوید که در آن روز، بین 30 تا 40 نفر در اورژانس بستری بوده و منتظر انتقال به بخش های دیگر بودند. وی گفت در مجموع بین 48 تا 68 بیمار، زمان انتظار را روی برانکارد سپری کردند.

دکتر دیوید لوسیه، از دانشگاه مونترال می گوید که طبق ماده 12 قانون مراقبت پایان زندگی، فرد باید ساعات پایانی عمرش را در اتاق خصوصی سپری کند. وی گفت اگر یکی از نزدیکان شما در وضعیت مشابه این سالمند نگونبخت قرار گرفت، سریعا موضوع را گزارش کنید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید