اخباراخبار کانادا

خرید اتومبیل دست دوم در مقایسه با نو: کدام مقرون بصرفه تر است؟ 

پس از اختلالات زنجیره تامین اتومبیل در دوران کووید-19 که باعث شد برخی خریداران ماه ها منتظر اتومبیل های نو بمانند یا برای به دست آوردن اتومبیل های دست دوم وارد رقابت فشرده شوند، نشانه هایی از عادی شدن وضعیت عرضه در نمایندگی ها، مشاهده می شود. 

در حالی که امکان دریافت تخفیف برای برخی از مدل ها وجود دارد، اما برخی از اتومبیل ها همچنان با رقابت شدید روبرو می باشند. اگر در سال 2024 به دنبال خرید اتومبیل نو یا دست دوم هستید، چند نکته را بدانید:

مشکلات زنجیره تامین، شوک بزرگی در بازار اتومبیل های نو و دست دوم ایجاد کرد و خریداران بالقوه برای خرید معدودی اتومبیل گران بها، مجبور به رقابت با یکدیگر شدند که باعث افزایش قیمت مدل های پرتقاضا شد. صنعت اتومبیل در سه سال و نیم گذشته، با شوک عرضه روبرو بوده است، اما کمبودها تا حد زیادی برطرف شده اند تا در نهایت شاهد بازگشت سطح عرضه در آمریکای شمالی باشیم. 

زمان تولید برای بسیاری از اتومبیل ها کاهش یافته، هرچند برای مدل های محبوب، از جمله هایبرید هنوز دوره انتظار چندماهه وجود دارد. در مارچ امسال میانگین قیمت اتومبیل نو با 7.4 درصد افزایش نسبت به مارچ سال گذشته، به 66 هزار و 422 دلار رسید. 

میانگین قیمت اتومبیل دست دوم 37 هزار و 662 دلار بود که نشاندهنده کاهش 4 درصدی نسبت به  سال گذشته بود. 

با بهبود عرضه اتومبیل های جدید و نرخ های تامین مالی بالاتر، مصرف کنندگان کم درآمد از بازار خارج می شوند تا تقاضا برای اتومبیل های دست دوم نیز کاهش یابد. اما کاهش قیمت این اتومبیل ها به سطح قبل از پاندمی، به این زودی ها رخ نخواهد داد. از آنجایی که نرخ بهره برای دست دوم نیز بالا می باشد، افرادی که اتومبیل کارکرده را تامین مالی می کنند، ممکن است در مقایسه با مدل جدید آنچنان در پرداخت ها و هزینه ها صرفه جویی نکنند. بنابراین انگیزه ای برای خرید دست دوم وجود ندارد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید