اخباراخبار کانادا

خروج کانادا از جمع ده کشور برتر جهان برای بازنشستگان

کانادا- تورم، بی ثباتی بازار و افزایش نرخ بهره باعث شده سالمندان بازنشسته در سراسر جهان سال دشواری را سپری کنند، اما اوضاع در کانادا بدتر بوده است. 

طبق گزارش Natixis IM ، کانادا امسال از جمع 10 کشور برتر جهان برای بازنشستگان خارج شد. در شاخص سالانه منتشر شده از سوی این گروه، کانادا در میان 44 کشور جهان با 5 رتبه تنزل در جایگاه پانزدهم قرار گرفته است، در حالی که سال گذشته برای اولین بار در جمع 10 کشور صدر جدول قرار گرفت. 

از نظر Natixi عمده ترین دلایل این تنزل عبارتند از: کاهش رفاه مالی، افزایش بار مالیاتی، پیر شدن سریع جمعیت و عوامل محیطی. 

همانطور که گفته شد تورم فزاینده، افزایش شدید نرخ بهره و بی ثباتی بازار سهام بر وضعیت مالی بازنشستگان در سطح جهان تاثیر گذاشته و سال 2022 را در مسیر تبدیل شدن به یکی از بدترین سال ‌ها قرار داده است. 

دیو گودسل، مدیر اجرایی مرکز Natixis IM گفت: بازنشستگان در کانادا در برنامه ریزی مالی خود اشتباهات بزرگی مرتکب می شوند که آنها را آسیب پذیر می کند. به عنوان مثال 61 درصد از آنها تاثیر تورم بر امور مالی خود را در نظر نمی گیرند. 60 درصد برای هزینه های اضافی مراقبت های بهداشتی برنامه ریزی نمی کنند و هنوز آگاهی کاملی درباره اینکه درآمد بازنشستگی از کجا می آید، ندارد.  

گودسل معتقد است، دولت ها بایستی در تدوین استراتژی‌ های سرمایه‌ گذاری، برنامه ‌ریزی مالی، مزایای کارکنان و سیاستگذاری، افزایش نرخ تورم، نرخ بهره و امید به زندگی را در نظر بگیرند. وی می افزاید: کانادا می تواند سایر کشورهای موفق در ایجاد سیستم بازنشستگی را الگو قرار بدهد. 

ده کشور برتر در شاخص سال 2022، به ترتیب عبارتند از: نروژ، سوئیس، آیسلند، ایرلند، استرالیا، نیوزیلند، لوکزامبورگ، هلند، دانمارک و جمهوری چک. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید