اخباراخبار کانادا

خبر عالی برای افراد دیابتی؛ دانشگاه بریتیش کلمبیا قطره انسولین خوراکی ساخت! 

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا یک سیستم جدید ایجاد کرده اند که می تواند نحوه دریافت انسولین بیماران دیابتی را به شدت تغییر دهد. آنان قطره انسولین خوراکی تولید کردند که می تواند جایگزین انسولین تزریقی باشد.  

پروفسور شی-دار لی از دانشکده علوم دارویی دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت: آزمایشگاه من طی سه سال گذشته روی جایگزین های انسولین تزریقی کار کرده است. ما قبل از ایجاد قطره خوراکی، اسپری بینی را امتحان کردیم. امیدواریم که قطره خوراکی فرصت جدیدی برای بیماران دیابتی ایجاد کرده و مصرف داروهای تنظیم قند خون را آسان تر کند. 

این قطره حاوی مخلوطی از انسولین و یک پپتید منحصر به فرد نفوذ کننده سلول است که توسط لی و همکارانش ساخته شده است. این پپتید که از محصولات جانبی ماهی تامین می شود، مسیر را برای عبور انسولین باز می کند. 

به گفته این دانشگاه، آزمایشات پیش بالینی نشان داد با این پپتید، انسولین بطور موثر به جریان خون می رسد ولی بدون آن، در پوشش داخلی دهان باقی می ماند. 

 جیامین وو، محقق فوق دکترا، افزود: به این پپتید به عنوان راهنمایی فکر کنید که به انسولین کمک می کند در پیچ و خم حرکت کند و به سرعت به جریان خون برسد. 

افراد سالم انسولین مورد نیاز را بطور طبیعی از پانکراس دریافت می کنند، اما بدن بیماران دیابتی نمی تواند انسولین کافی تولید کنند و باید آن را از منبع خارجی دریافت نماید. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید