اخباراخبار کانادا

خبر تکمیلی: قدردانی خانواده های قربانیان پرواز PS752 از اقدام کانادا علیه ایران 

کانادا- حامد اسماعیلیون که همسر و دختر 9 ساله اش را در سرنگونی پرواز PS752 از دست داده است، به نیابت از انجمن خانواده های قربانیان، در گفتگو با City News از درخواست کانادا از ایران جهت پذیرش داوری الزام آور تشکر کرد. 

وی با اشاره به اینکه جنگ اوکراین سبب تاخیر روند شده، گفت: ما مدتها منتظر بودیم تا این رویه شروع شود. این می ‌توانست اواخر تابستان انجام شود.

وی در عین حال افزود: این مهم است که آنها به دنبال هر فردی که در سرنگونی پرواز PS752 نقش داشته، بروند. ما باید از آنچه این کشورهای آسیب دیده انجام می دهند قدردانی کنیم. منتظر می مانیم تا ببینیم در شش ماه آینده چه اتفاقی می افتد.

علیرغم استقبال از اقدام دولت کانادا، اسماعیلیون معتقد است رژیم ایران از تاکتیک‌ تاخیر برای توقف تحقیقات استفاده خواهد کرد. وی افزود: فکر نمی کنم آنها بپذیرند ما از ابتدا گفتیم ایران همکاری نخواهد کرد و این اعتقاد را هم اکنون نیز داریم.

اسماعیلیون و انجمن خانواده‌ های قربانیان پرواز PS752 از زمان سقوط هواپیما تلاش کرده‌ اند رژیم ایران را در قبال سرنگونی هواپیما پاسخگو کنند. وی گفت: ما هرگز فراموش نکرده و هرگز نبخشیده ایم و تا کشف حقیقت و اجرای عدالت ادامه می دهیم. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید