اخباراخبار کانادا

خبر بد برای کانادایی ها: قیمت مواد غذایی  همچنان رو به افزایش است

به نقل از CBC : وقفه ای که به علت تعطیلات زمستانی در روند افزایش قیمت مواد غذایی ایجاد شده بود، به پایان رسید. این بدان معنی است که مصرف کنندگان کانادایی باید خود را برای جنگی تمام عیار آماده کنند.

روند ثابت نگهداشتن قیمت مواد غذایی که توسط برخی از بزرگ ‌ترین فروشگاه های زنجیره‌ ای کانادایی در دستور کار قرار گرفته بود، به پایان خود رسیده است. متاسفانه این خبر چندان خوشایندی برای مصرف کنندگان کانادایی نیست، زیرا آنها باید خود را برای پرداخت قبوض بلند بالای مواد غذایی آماده کنند.

مجموعه زنجیره ای Loblaws پاییز گذشته زمانی که اعلام کرد قیمت محصولات صدها برند داخلی عرضه شده در فروشگاه های خود را ثابت نگه می دارد، به سرتیتر اخبار راه یافت. این طرح آن زمان توسط خواروبارفروشی های زنجیره ای برای کمک به افراد کم درآمد و مقابله با تورم افسارگسیخته مواد غذایی، در دستور کار قرار گرفت. هر چند به نظر خیلی ها این بیشتر یک ترفند تبلیغاتی بود، زیرا تمام فروشگاه های بزرگ در آن زمان عملا با در دستور کار قرار دادن این سیاست، دست تامین کنندگان را در افزایش قیمت بسته بودند و می توان گفت از این نظر هیچ ضرری متوجه آنها نبود.

Loblaws در ماه اکتبر متعهد شد که تا پایان ژانویه هیچ افزایش قیمتی را بر محصولات خود اعمال نکند. این مجموعه در بیانیه جدیدی که این هفته صادر کرد گفت که قصد دارد قیمت‌ ها را تا جایی که امکان دارد ثابت نگهدارد، اما هشدار داد که ممکن است قیمت اکثر محصولات آن از هفته های آینده افزایش پیدا کند.

مجموعه فروشگاه های زنجیره ای Metro مستقر در مونترال در نشست عمومی سالانه خود در ماه گذشته رویکردی مشابه را در پیش گرفت. در این راستا اریک لا فلش، مدیرعامل این شرکت به خبرنگاران گفت که این زنجیره در سال گذشته بیش از 27000 درخواست از تامین ‌کنندگان خود برای افزایش بیش از 10 درصدی قیمت‌ها دریافت کرده است که رقم بسیار بی سابقه ای است و لاجرم دیر یا زود به افزایش قیمت ها می انجامد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید