علم و دانش

خبر بد: آووکادو در معرض تهدید آب و هوایی؛ کاهش 41 درصدی محصول تا سال 2050

بر اساس یک گزارش جدید، قیمت تست آووکادو به زودی افزایش می یابد زیرا این میوه و ماده غذایی مورد علاقه نسل جوان توسط تغییرات اقلیمی تهدید می شود.

آووکادو در برابر تغییرات آب و هوایی و گرم تر و خشک تر شدن جهان آسیب پذیر است. محققان بر این باورند که بزرگترین مناطق پرورش آووکادو در جهان تا سال 2050 تا 41 درصد کوچک تر خواهد شد. 

ماریانا پائولی، سرپرست Christian Aid، گفت: جای تعجب نیست که آووکادو در سراسر جهان، از بریکستون گرفته تا بوروندی، محبوب است. اما این ابرغذا، در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر است. آنها گیاهانی تشنه آب هستند و اگر کشورهای متمول برای کاهش مصرف سوخت های فسیلی و انتشار گازهای گلخانه ای اقدام نکنند، در معرض نابودی قرار می گیرند. 

آووکادو بسیار مغذی و حاوی چربی های سالم، ویتامین ها و مواد معدنی است که برای سلامت انسان ضروری است. بسیاری از مردم در سراسر جهان برای تغذیه ضروری به میوه های سرشار از فیبر و ویتامین متکی هستند – از جمله مردم بریتانیا که هفتمین واردکننده بزرگ آووکادو است. آووکادو همچنین برای نقش بالقوه در درمان بیماری ها، از جمله سرطان، تحت مطالعه می باشد. 

اما طبق گزارش جدید، اگر دوره‌ هایی از گرمای طولانی وجود داشته باشد، درختان آووکادو برای رشد و میوه ‌دهی با مشکل مواجه خواهند شد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر، مکزیک با در اختیار داشتن 44.5 درصد سهم بازار بر بازار صادرات آووکادو تسلط دارد. اگرچه بریتانیا در حال حاضر بیشتر آووکادوهای خود را از پرو و شیلی تهیه می کند، کشاورزان آووکادو در هر دو این کشور با کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند.

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید