اخباراخبار جهان

خبرهای جدید درباره حمله به پل پلوسی همسر نانسی پلوسی

به گفته مقامات سانفرانسیسکو، مردی که روز جمعه به پل پلوسی همسر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده حمله کرد، روز سه شنبه محاکمه خواهد شد.

اما ماجرا از چه قرار است؟   

صبح روز جمعه یک مهاجم ۴۲ ساله که بعدها معلوم شد نام او دیوید دیپاپ است با چکش به پل پلوسی 82 ساله در منزلش حمله کرد و فریاد زد: «نانسی کجاست، نانسی کجاست؟» 

پلوسی بلافاصله پس از تهدید مهاجم با خط 911 پلیس تماس گرفت و خط را باز گذاشت تا پلیس ها بتوانند مکالمه او را بشنوند و به طور مخفیانه به گونه‌ای صحبت کرد که نشان دهد به کمک نیاز دارد.

بالاخره پلیس سانفرانسیسکو حوالی ساعت 2 و ۲۷ دقیقه وارد خانه پلوسی شد و او را از دست این مهاجم نجات داد. 

پلیس اعلام کرد که دیپاپ از در پشتی خانه وارد شده و مشخص نیست که چگونه توانسته تمهیدات امنیتی را دور بزند.

درو هامیل سخنگوی نانسی پلوسی در بیانیه‌ای که در عصر جمعه منتشر شد گفت: «پلوسی پس از حمله به بیمارستان منتقل شد و به دلیل شکستگی جمجمه و زخمی شدن بازو و دست راستش، تحت یک عمل جراحی موفقیت ‌آمیز قرار گرفت. انتظار می رود او به زودی بهبودی کامل خود را به دست آورد».

مقامات روز جمعه اعلام کردند که مظنون به دلیل جراحات جزئی در بیمارستان بستری شده است. به گفته سه منبع که در جریان تحقیقات حضور داشتند، دیپاپ برای پلیس کنگره ایالات متحده شناخته شده نبوده و اطلاعات هویتی او در هیچ کدام از پایگاه داده های فدرال به عنوان تهدید ثبت نشده است. تنها شواهدی که از او در دسترس است، تئوری های توطئه ای است که در فیسبوک درباره واکسن های کووید ۱۹، انتخابات ۲۰۲۰ و حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره ایالات متحده، منتشر کرده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید