اخباراخبار کانادا

خانواده الناز حاجتمیری همچنان امیدوار به زنده بودن او

کانادا- آخرین باری که آیسا حاجتمیری با خواهرش صحبت کرد نزدیک به یک سال پیش بود. آنها مکالمه تلفنی را در حالی که حاجتمیری در حال رانندگی بود کوتاه نگه داشتند و قرار شد به زودی دوباره با یکدیگر تماس بگیرند، اما آن تماس هرگز اتفاق نیفتاد.

پلیس انتاریو می گوید سه مرد ملبس به یونیفورم پلیس، الناز 37 ساله را در شامگاه 12 ژانویه 2022 از خانه یکی از بستگانش در واساگا بیچ ربوده و با اتومبیل لکسوس سفید رنگ بردند.

علیرغم گذشت یک سال از آن واقعه، الناز همچنان مفقود است.

خانواده حاجتمیری از زمان ناپدید شدن الناز همچنان امیدوارند که او زنده پیدا شود. آیسا در گفت ‌و گوی تلفنی از خانه ‌اش در ملبورن استرالیا با Canadian Press گفت: می‌ دانم  یک سال گذشته، اما سعی می‌ کنیم به بازگشت او امیدوار باشیم. همیشه فکر می کنیم که زنده است و می توانیم او را دوباره ببینیم  در آغوش بگیریم.

یادآور می شود که الناز چند هفته قبل از ربوده شدن، یعنی در دسامبر 2021، در پارکینگ زیرزمینی در ریچموندهیل با ماهیتابه مورد حمله قرار گرفت. دوست پسر سابق او، محمد لیلو، 35 ساله، جولای سال گذشته در ارتباط با هر دو مورد با اتهام سوء قصد و تلاش برای آدم ربایی در واقعه پارکینگ روبرو شد. پلیس ناحیه یورک همچنین دو مرد دیگر را در ارتباط با حمله ماه دسامبر متهم کرده است.

اما بازرسان همچنان به دنبال سه نفری هستند که با لباس پلیس حاجتمیری را ربودند. مارتین گراهام از اداره پلیس انتاریو می گوید: ما همه تلاش خود را برای یافتن الناز، شناسایی و پاسخگو کردن آدم ربایان انجام خواهیم داد. اما پلیس تا به این لحظه و علیرغم تلاش ها نتوانسته او را بیابد یا آدم ربایان را شناسایی کند.

خواهر حاجتمیری گفت قدردان تلاش های پلیس است، اما در عین حال استدلال کرد پلیس می توانست قبل از ربوده شدن الناز، اقدام بیشتری انجام بدهد. آیسا می گوید پلیس به خواهرش گفته بود که نگران تهدیدهای دوست پسر سابق اش نباشد و چنین تهدیدهایی پس از جدایی غیرمنتظره نیست. از سوی دیگر گراهام می گوید که از گفتگوی بین حاجتمیری و پلیس بی اطلاع است.

آیسا می افزاید پس از جدی تر شدن تهدیدات، پلیس به الناز گفت که یک مکان امن موقت پیدا کند و به همین دلیل خواهرش به خانه یکی از بستگان در واساگا بیچ نقل مکان کرد.

آیسا گفت: پلیس می گوید در حال تحقیق است و من به آنها اعتماد دارم. من آنجا نیستم و تنها کاری که می توانم انجام بدهم، اعتماد به پلیس است. من خواهرم را می خواهم.

حاجتمیری می گوید الناز در تماس های تلفنی با خانواده از مشکلات اش صحبت نمی کرد زیرا نمی خواست آنها را نگران کند و دوست داشت مشکلات را خودش حل کند. آیسا می گوید او وخانواده اش در ایران به یکدیگر روحیه می دهند و معتقدند او به آغوش خانواده باز می گردد.

گراهام، می گوید پلیس بطور منظم با خانواده حاجتمیری در تماس است. وی افزود: بزرگترین امید من این بوده که الناز زنده باشد، اما ممکن است اینطور نباشد.

یادآور می شود که پلیس پنجشنبه 12 ژانویه، مصادف با سالگرد ربوده شدن او، به روز رسانی خواهد کرد. اخبار جدید متعاقبا به اطلاع خوانندگان عزیز خواهد رسید.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید