اخباراخبار جهان

حواشی جنجال برانگیز وزیر انرژی تراجنسیتی دولت بایدن

سم برینتون 35 ساله وزیر انرژی تراجنسیتی دولت بایدن به دلیل دزدی چمدان در دو فرودگاه با اتهاماتی مواجه است.

اولین حادثه در سپتامبر در مینیاپولیس و در مسیر یک کنفرانس رخ داد. دومین حادثه در لاس وگاس رخ داد، که برای آن قرار بازداشت صادر شده است. براساس این قرار بازداشت، چمدان به سرقت رفته با برند Away و محتویات آن که شامل جواهرات، لوازم آرایش و لباس بوده است، بیش از 3000 دلار ارزش دارند.

برینتون هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده است و قرار است در رابطه با این پرونده 19 سپتامبر در دادگاهی در مینه سوتا شرکت کند.

وزارت انرژی، وضعیت برینتون را به حالت تعلیق درآورده است، اما هنوز او را اخراج نکرده است.

تصویر دوربین مداربسته فرودگاه، سم برینتون را نشان می دهد که در طول تابستان با چمدان هایش در فرودگاه بین المللی هری رید قدم می زند.

وقتی اولین بار پلیس با برینتون تماس گرفت، او خود را به ندانستن زد. اما بعدها به برداشتن چمدان اعتراف کردد، اما اصرار داشت که این یک اشتباه بوده و او به دلیل خستگی چمدان را اشتباهی برداشته است. این در حالی است که فیلم های دوربین های مداربسته فرودگاه تائید می کنند که او چند بار چمدان را مورد بررسی قرار داده است و به همین دلیل اصرار او مبنی بر اشتباه کردن، قابل قبول نیست.

برینتون پس از سرقت چمدان، همان روز پستی را در اینستاگرام به اشتراک می گذارد که در آن یک پیراهن سفید به تن دارد؛ پیراهنی که در فیلم دوربین فرودگاه به تن داشته است. به همین به احتمال زیاد نمی تواند از عواقب این سرقت مصون بماند.

همین امر باعث شده که اعضای حزب جمهوری خواه، خواهان اخراج برینتون شوند. زیرا در صورت اثبات این دو ادعا، او عملا صلاحیت اخلاقی حضور در راس وزارت انرژی ایالات متحده را ندارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید