اخباراخبار کانادا

حمل و نقل عمومی تورنتو رویاروی دو معضل بزرگ؛ کاهش مسافر و افزایش خشونت! 

تورنتو- کانی هریسون هم اکنون 67 ساله، اولین بار در سال 1972 به تورنتو آمد و از آن زمان به اینسو از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کند. اما در طول پاندمی همه چیز تغییر کرد. یک روز، سوار بر اتوبوس، متوجه گروهی ظاهرا مست شد که از قتل یک نفر صحبت می کردند. کانی طی سال های اخیر، افراد بیشتری با رفتار ناپسند و پرخاشگرانه را مشاهده کرده، تا حدی که از استفاده از اتوبوس و مترو می ترسد. 

در حالی که تورنتو یکی از امن ترین شهرهای جهان است، موج حملات تصادفی اخیر در TTC  حتی برخی از مسافران وفادار را در استفاده از سیستم محتاط تر کرده است.

 TTC بخش کوچکتر جامعه ایست که با بحران سلامت روان، مسکن و اعتیاد دست و پنجه نرم می کند. در واقعه 9 دسامبر، دو زن در مترو با شیء تیز مورد حمله قرار گرفتند که به کشته شدن ونسا کورپیوسکا 31 ساله انجامید.

کارکنان TTC نیز از خشونت در امان نیستند. از جمله کارمندی که در ایستگاه دوپون مورد اصابت چاقو قرار گرفت؛ راننده اتوبوسی که بر سر کرایه با چاقو مجروح شد و کارمند دیگری که در ایستگاه شپرد-یانگ توسط 6 نفر مورد حمله قرار گرفت. حملات رندوم (تصادفی) به مسافران و کارکنان به میزان نگران کننده ای افزایش یافته است. از جمله زنی که در ایستگاه بلور-یانگ روی ریل هل داده شد، یا دختر 12 ساله ای که در اتوبوس مورد دست درازی جنسی قرار گرفت و زنی که در یک حمله وحشیانه در ایستگاه کیپلینگ به آتش کشیده شد. 

سال 2022 خشونت بار ترین دوره از سال 2017 به اینسو بوده است. در سال 2020، تعداد 735 جرم علیه مسافران TTC ثبت شد. یک سال قبل از آن تعداد 666 حمله و در 2021 تعداد 734 جرم به وقوع پیوست. تنها در نیمه نخست 2022 تعداد 451 حمله خشونت آمیز ثبت شد. با احتساب موارد اخیر تا پایان سال، حدود 900 جرم به وقوع خواهد پیوست. 

کاهش تعداد مسافران نیز به مشکلات TTC افزوده است. از نوامبر به اینسو، تعداد مسافران در روزهای هفته حدود 68 درصد پایین تر از قبل از کووید بوده است. 

کارشناسان حملات خشونت‌ آمیز اخیر در سیستم حمل و نقل عمومی را به مشکلات اجتماعی-اقتصادی و بهداشتی مرتبط می دانند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید