اخباراخبار کانادا

حمله سایبری برای شرکت مــــــــــادر فروشگاه های sobeys سی و دو میلــیون دلار هزینه خواهد داشت

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar امپایر شرکت مادر فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی sobeys، شاهد کاهش 38 درصدی سود سه ماهه سوم خود بود که بخشی از آن به دلیل یک حمله سایبری گسترده در اواخر سال گذشته و بخشی از آن به دلیل کاهش مشتریان این شرکت به دلیل افزایش نرخ تورم است.

امپایر روز پنجشنبه اعلام کرد که درآمد خالص این مجموعه در سه ماهه منتهی به 3 فوریه به 125.7 میلیون دلار کاهش یافته، در حالی که درآمد این مجموعه در مدت مشابه سال گذشته 203.4 میلیون دلار بوده است.

شرکت امپایر بخشی از این افت را به حمله سایبری نوامبر نسبت داد.

مایکل مدلاین مدیرعامل امپایر در یک کنفرانس تلفنی از امنیت سایبری شرکت متبوع خود دفاع کرد و گفت که سایر شرکت ‌ها نیز باید مراقب ضربه خوردن باشند.

مدلاین گفت: «حملات سایبری آنقدر بد و ناخوشایند هستند که من آنها را برای بدترین دشمنانم آرزو نمی کنم. با این وجود فکر می کنم که همه ما از این جهت در معرض خطر قرار داریم».

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

افت درآمدهای این شرکت باعث کاهش 97 سنتی ارزش سهام آن شد، از این رو سهام این شرکت روز پنجشنبه با قیمت 34.90 دلار بسته شد.

این حمله سایبری خدمات داروخانه‌ های این شرکت را به مدت چهار روز تعطیل کرد و سیستم ‌های دیگر آن، از جمله پرداخت های شخصی، امتیازات وفاداری و بازخرید کارت های هدیه را با مشکل مواجه کرد. بازسازی این سیستم ها چندین هفته به طول انجامید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید