اخباراخبار کانادا

حمله بدافزاری هکرها به شبکه کامپیوتری بیمارستان کودکان تورنتو

تورنتو-  بیمارستان SickKids تورنتو 22 دسامبر با انتشار بیانیه از آفلاین شدن برخی از سیستم ها خبر داد. یک حمله باج افزاری (ransom ware) به سیستم، نتایج آزمایشگاهی و تصویربرداری در بیمارستان کودکان را به تاخیر انداخته و می تواند به طولانی تر شدن زمان انتظار برای بیماران و خانواده هایشان منجر شود.

باج افزارها، گونه ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سامانه را محدود کرده و عاملین آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می کند. هکرها از بدافزار برای رمزگذاری اطلاعات هدف استفاده می کنند و سیستم را تا زمانی که باج پرداخت شود، از کار می اندازند.

مسوولین بیمارستان می گویند در حال حاضر قادر به ارائه جزئیات بیشتر در مورد ماهیت این حمله نیستند. آنان در عین حال تاکید کردند که تا به این لحظه هیچ مدرکی مبنی بر تحت تاثیر قرار گرفتن اطلاعات شخصی بیماران، وجود ندارد. در بیانیه بیمارستان آمده است: در حالی که می ‌توانیم حمله باج‌افزاری را تایید کنیم، اما بیمارستان برای کاهش اثرات بالقوه آن بر ارائه خدمات درمانی، تلاش می کند.

این حمله باج ‌افزاری در حالی صورت می ‌گیرد که بزرگترین بیمارستان اطفال کانادا در هفته‌ های اخیر برخی از جراحی‌ها را لغو کرده و منابع و کارکنان خود را به مقابله با انبوه کودکان مبتلا به عفونت‌ های تنفسی اختصاص داده است.

پلیس تورنتو، پلیس انتاریو و مسوولین بیمارستان در تحقیقات همکاری می کنند.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید