اخباراخبار جهان

حمایت گروهی فرانسوی به رهبری زنان از انقلاب ایران

به نقل از  ABC News : اعضای گروه  Femme Azadiکه یک گروه فرانسوی است، خواستار تغییر در ایران هستند.

این گروه جوان که متشکل از ده ها مادر است، چند ماهی می شود که به صورت آنلاین تاسیس شده است. آنها در مدت تشکیل گروه خود کارهای مختلفی انجام داده اند که انتشار یک ویدیوی پربازدید یکی از آنها است؛ این ویدئو که تاکنون بیش از 4.3 میلیون بار در فضای آنلاین دیده شده است، سرکوب مردم ایران توسط رژیم را به تصویر می کشد. آنها هر هفته تظاهرات های هفتگی برگزار می کنند، برای به نمایش گذاشتن آنچه رژیم در زندان های ایران انجام می دهد اعدامهای ساختگی را در برابر موزه لوور و مجلس ملی به تصویر می کشند و در تمام تجمعات خود شعار «زن، زندگی، آزادی» سر می دهند.

یک ندای درونی مشترک که خواهان آزادی ایران است، تمام این افراد را دور هم جمع کرده و کاری کرده که آنها زندگی شخصی و حرفه ای خود را به دست فراموشی بسپارند.

جعفریان که یکی از اعضای این گروه است، گفت: «زمان آن رسیده که مردم به حقوق خود برسند، آنها حق دارند آزاد باشند و شاد زندگی کنند. مقاومت و تلاش مردم در برابر رژیم سال هاست که شروع شده، زمانی آنها با سر دادن شعار رای من کجاست در جنبش سبز خواهان بازپس گیری حق خود بودند، اما اکنون جنبش مردم ایران رنگ عوض کرده و به هیچ چیزی کمتر از سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی راضی نمی شود».

میرخان یکی دیگر از اعضای گروه می‌ گوید: «فکر می‌ کنم اولین بار است که همه ما واقعا با ماهیت جمهوری اسلامی آشنا شده ایم، زیرا استراتژی آنها همیشه این بوده که ما را بازی دهند.

هر پیروزی که تاکنون به دست آمده به لطف ایرانیان خارج نشین بوده است. اگر ایرانیان خارج نشین در این زمینه فعالیت نمی کردند، فریاد مردم ایران در نطفه خفه می شد. زیرا هر چند آنها سعی می کردند با انتشار فیلم های مختلف در شبکه های اجتماعی صدای خود را به گوش جهانیان برسانند، اما هیچ کس واقعا به آنها اهمیت نمی داد».

این گروه از حدود 100 شخصیت مردمی دعوت کرده تا با امضای نامه سرگشاده ای به امانوئل مکرون، از او بخواهند در مورد اعدام های دسته جمعی در ایران موضع گیری کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید