اخباراخبار کانادا

حمایت چهل و پنچ درصد از مردم کانادا از پایان خودکشی به کمک پزشکان

تقریبا نیمی از کانادایی‌ ها معتقدند افرادی که از بیماری های حاد روحی رنج می برند باید از حق خودکشی تحت نظر پزشک برخوردار باشند.

بر اساس نظرسنجی Leger که توسط Postmedia انجام شد، 45٪ از کانادایی ها از گسترش خودکشی با کمک پزشک به بزرگسالانی که از بیماری های حاد روحی رنج می برند، حمایت کرده اند. تغییرات اخیر در قانون برای اولین بار در مارچ 2024 اعمال می شود که به طور قانونی به افراد مبتلا به بیماری های حاد روانی اجازه می دهد تا برای خودکشی به کمک پزشکان تایید شوند.

در مورد خودکشی به کمک پزشک برای افراد زیر 18 سال، 51 درصد از مردم گفته اند اگر شخص از حدی از بلوغ و توانایی تصمیم گیری برخوردار باشد، از این قانون حمایت می کنند. اندرو انس، معاون اجرایی Leger گفت: من حمایت از گزاره‌ های جدید را محتاطانه توصیف می‌ کنم. اما تعداد بالای پاسخ‌ های نمی‌ دانم حاکی از عدم قطعیت مردم در مورد حمایت از این قانون است، و همچنین نشان می‌دهد که بحث پیرامون این سیاست های جدید در میان عموم مردم جریان ندارد.

40 درصد از مردم در مورد خود کشی کمکی افراد زیر 18 سال گفته اند حتی اگر شخص قادر به گرفتن تصمیم برای خود نباشد نیز باز از این قانون حمایت خواهند کرد. انس گفت: اگر من سیاستگذاری بودم که به این داده ها نگاه می کند با خودم می گویم که برای تایید افرادی که باید از خودکشی کمکی برخوردار شوند باید معیارهایی در نظر بگیریم تا مردم با این قانون جدید احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

با حمایت بلوک کبکوا، دولت لیبرال در مارچ 2021 توصیه سنا را به تصویب رساند تا امکان خودکشی با کمک پزشک برای افرادی که بیماری‌ های روانی شدید دارند را مجاز کند.

اندرو لاتون، مدافع سلامت روان و کسی که از خودکشی جان سالم به در برده است، گفت که رویکرد دولت به این موضوع، مرگ را به عنوان یک درمان عادی سازی کرده است.

لاتون گفت: به عبارت ساده، اجازه دادن به افراد مبتلا به بیماری روانی برای پایان دادن به زندگی خود با مجوز دولت و کمک پزشک بر این تفکر آن ها که بهتر است بمیرند تا زنده باشند صحه می گذارد. ما نمی‌ توانیم به مردم بگوییم که امید داشته باشند و زندگی ارزش زیستن را دارد و در عین حال از سیاست هایی که برعکس آن را تایید می کنند حمایت کنیم.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید