اخباراخبار کانادا

حل معمای 48 ساله تجاوز و قتل یک دختر نوجوان توسط پلیس کانادا 

پلیس کانادا می گوید یکی از بزرگترین معماهای قتل در تاریخ کبک را حل کرده و یک شهروند اهل ویرجینیای غربی که 40 سال پیش درگذشت را عامل تجاوز و قتل شارون پریور 16 ساله در سال 1975 می داند. 

پلیس   Longueuilکبک، گفت شواهد DNA به آنها اجازه می دهد 100 درصد مطمئن باشند که فرانکلین میوود رومین، شارون پریور نوجوان را در حومه مونترال به قتل رساند.

جسد فرانکلین میوود رومین که در سال 1946 در هانتینگتون ویرجینیای غربی به دنیا آمد و در سال 1982 در سن 36 سالگی در وردون مونترال در شرایطی مرموز درگذشت، اوایل ماه مه از قبرستان ویرجینیای غربی برای آزمایش DNA نبش قبر شد. پلیس می گوید DNA نامبرده – که سوء سابقه کیفری داشت – با نمونه به دست آمده از صحنه جنایت، مطابقت دارد. ضمن اینکه توصیف فیزیکی یک شاهد از قاتل نیز با مشخصات ظاهر رومین مطابقت داشت.

پریور 29 مارچ 1975 پس از ملاقات با دوستانش در پیتزایی نزدیک خانه اش در محله پوینت-سنت- چارلز مونترال، ناپدید شد. جسد او سه روز بعد در یک منطقه جنگلی در Longueuil در جنوب مونترال پیدا شد. 

پلیس در طول سال ها بیش از 100 مظنون را مورد بررسی قرار داده، اما هیچ فردی به اتهام تجاوز و قتل بازداشت نشد. 

ایوون پریور، مادر هم اکنون 80 ساله این نوجوان، در کانادا زندگی می کند و زندگی خود را وقف جستجوی قاتل دخترش کرده بود.

بررسی سوابق کیفری رومین نشان داد که او سابقه گسترده ای از اعمال خشونت و فرار از پلیس با تردد بین ویرجینیای غربی و کانادا داشت. رومین بار اول در سال 1964 و سپس در سال 1967 از زندان ویرجینیا فرار کرد. او در سال 1974، به اتهام ورود به یک خانه و تجاوز به یک زن در پارکرسبورگ – ویرجینیای غربی بازداشت شد ولی دو ماه بعد با وثیقه 2500 دلار آزاد و به کانادا فرار کرد. 

نامبرده تنها چند ماه پس از قتل پریور در سال 1975، توسط مقامات مرزی کانادا دستگیر و به آمریکا بازگردانده شد. جایی که به جرم تجاوز در پرونده پارکرسبورگ به 5 تا 10 سال زندان محکوم شد. رومین در سال 1982، اندکی پس از آزادی در کانادا درگذشت. جسد او به خانواده اش در آمریکا تحویل و در شهرستان پاتنم – ویرجینیای غربی دفن شد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید