اخباراخبار جهان

حضور بدون حجاب شطرنج باز زن ایرانی در مسابقات قزاقستان

سارا خادم، متولد 1997، که با نام ساراسادات خادم الشریعه نیز شناخته می شود، آخرین ورزشکار زن جمهوری اسلامی است که بدون حجاب اجباری در مسابقات بین المللی شرکت کرده است.  

خبرگزاری ‌های خبر ورزشی و اعتماد در گزارش ‌های روز دوشنبه اعلام کردند خادم بدون حجاب در مسابقات جهانی شطرنج در آلماتی –  قزاقستان شرکت کرده، در حالی که روسری طبق قوانین سختگیرانه جمهوری اسلامی، اجباری است. 

خادم که طبق سایت فدراسیون بین المللی شطرنج در رتبه 804 جهان قرار دارد، در رشته رپید و بلیتز در رقابت های جهانی که از 25 تا 30 دسامبر برگزار می شود، شرکت کرده است.

عکس های منتشر شده توسط هر دو رسانه، او را بدون روسری در حین مسابقه نشان می دهند. خبر ورزشی همچنین عکسی از او را با روسری منتشر کرده، اما مشخص نکرده عکس در همین رقابت ها گرفته شده یا خیر. 

به گزارش اسکای نیوز، دومین شطرنج باز ایرانی به نام آتوسا پورکاشیان نیز بدون حجاب در این مسابقات شرکت کرد.

اعتراضات عمومی، چند ماه پس از قتل حکومتی مهسا امینی 22 ساله در بازداشت پلیس اخلاقی یا گشت ارشاد، ادامه دارد. زنان با برداشتن و حتی سوزاندن روسری، نقش برجسته ای در این اعتراضات دارند. 

در اکتبر گذشته نیز یک کوهنورد ایرانی بدون روسری در رویدادی در کره جنوبی شرکت کرد و بعدا  توسط رژیم  بازداشت خانگی شد. در ماه دسامبر، گزارش تخریب شدن خانه اجدادی او توسط  مقامات جمهوری اسلامی منتشر شد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید