اخباراخبار کانادا

حدود 50 درصد از خردسالان کانادایی در مراکز غیراستاندارد نگهداری می شوند

به گزارش ایران جوان و به نقل از ctvnews گزارش جدید مرکز کانادایی سیاست ‌های جایگزین (CCPA) حاکی از کمبود فضاهای مراقبت از کودکان در کانادا و تاثیر ناخوشایند این موضوع بر خانواده های آنها است.

Child-care desert به مراکز نگهداری کودکان (اعم از مهدکودک، گروه های محلی نگهداری از کودکان و غیره) اشاره دارد که در آن 3 یا چند کودک زیر پنج سال در یک مکان کوچک نگهداری می شوند.

این گزارش که روز سه ‌شنبه منتشر شد، نشان می‌ دهد که از حدود 1.97 میلیون کودک کانادایی واجد شرایط برای ورود به مهدکودک، 946 هزار نفر از آنها در مراکز غیراستاندارد نگهداری می شوند.

براساس برآوردCCPA  با وجود اینکه 759 هزار فضای نگهداری کودک با مجوز تمام وقت در کشور وجود دارد، اما در هر مورد حداقل 3 کودک برای یافتن یک مکان مناسب مجبور به رقابت با هم هستند.

در ادامه گزارش ctvnews آمده است:

وضعیت مراکز نگهداری کودکان در تمام کشور به یک اندازه وخیم نیست.

ساسکاچوان از این نظر بدترین وضعیت را دارد و حدود 92 درصد از کودکان خردسال در این استان در مراکز غیر استاندارد  تحت مراقبت قرار می گیرند، این نسبت برای دو استان نیوفاندلند و بریتیش کلمبیا به ترتیب 79 و 76 درصد است.

یافته های این گزارش نشان می دهد که احتمال نگهداری کودکان در مراکز Child-care desert مناطق روستایی و شهری که جمعیت آنها کمتر از 100 هزار نفر است، بیشتر از شهرهای بزرگ تر است.

درضمن براساس این گزارش یافتن مراکز مناسب برای مراقبت از نوزادان دشوارتر است، زیرا تنها 8 شهر از 50 شهر اصلی کانادا دارای نرخ پوشش استاندارد 33 درصدی خدمات مجاز تمام وقت برای هر کودک هستند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید