اخباراخبار کانادا

حدود 40 درصد قیمت بنزین در کانادا، مالیات می باشد

کانادا- فدراسیون مالیات دهندگان کانادا (CTF) که یک گروه حامی حقوق مالیات دهندگان می باشد، می گوید به طور متوسط 55.1 سنت از قیمت هر لیتر بنزین در سراسر کانادا مالیات است که بین 18 تا 38 درصد قیمت (بسته به شهر یا استان) را تشکیل می دهد. ونکوور دارای بالاترین قیمت بنزین در کشور است که به طور متوسط ​​1.98 دلار در هر لیتر است که 75 سنت یا 38 درصد آن مالیات می باشد.  آلبرتا با 1.54 دلار در هر لیتر کمترین قیمت بنزین را در کانادا دارد و 28 سنت یا 18 درصد آن مالیات است.

فرانکو ترازانو، مدیر فدرال CTF گفت: مالیات های پنهان افزایش قیمت گاز را حتی دردناک تر می کند. سیاستمداران فدرال و استانی می ‌توانند با کاهش مالیات کلانی که کانادایی‌ ها در پمپ بنزین ها می‌ پردازند، فشار را کاهش بدهند. 

بر اساس این گزارش، کانادایی ‌ها هنگام پر کردن باک بنزین، تا شش نوع مالیات مختلف و پنهان می پردازند که در رسید نشان داده نمی شود. برای مثال رانندگان در مونترال، هر 6 مالیات پنهان را پرداخت می کنند. 

مالیات بنزین شامل مالیات بر فروش است که در رسید خود می بینید، اما همچنین مالیات غیر مستقیم فدرال، مالیات غیر مستقیم استانی و مالیات کربن که نمی بینید را نیز شامل می شود. در برخی شهرها، از جمله ونکوور، ویکتوریا و مونترال، مالیات حمل و نقل (نوع دیگری مالیات پنهان) نیز پرداخت می شود. 

همچنین از آنجایی که دولت ها مالیات فروش را پس از اضافه شدن تمامی مالیات بر لیتر محاسبه می کنند، رانندگان کانادایی 4.1 سنت مالیات بر مالیات اضافی برای هر لیتر بنزین می پردازند. 

دولت فدرال از 1 اپریل مالیات کربن فدرال را برای آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو و ساسکاچوان از 8.8 سنت به 11.1 سنت در هر لیتر بنزین افزایش داد. 

البته در تمام استان های دیگر که مالیات کربن توسط دولت استانی اعمال می شود نیز مالیات ها افزایش یافته است. بریتیش کلمبیا مالیات کربن را از 45 دلار به 50 دلار در هر تن یا از 9.9 سنت به 11.1 سنت در هر لیتر؛ نیوبرانزویک و نیوفاندلند و لابرادور آن را از 40 دلار به 50 دلار در هر تن (از 8.8 سنت به 11.1 سنت در لیتر)؛ جزیره پرینس ادوارد از 30 دلار به 50 دلار در هر تن یا از 6.6 سنت به 11.1 سنت در هر لیتر افزایش داده اند. کبک و نوا اسکوشیا کمترین افزایش مالیات کربن را داشتند. 

جاستین ترودو متعهد شده است که مالیات کربن را باز هم افزایش بدهد. طبق پیش بینی CFT  تا پایان دهه، کانادایی ها در مجموع 96 سنت به ازای هر لیتر بنزین مالیات پرداخت خواهند کرد. 

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید