اخباراخبار کانادا

حدود 20 درصد پزشکان خانواده قصد تعطیلی مطب در 5 سال آینده را دارند

تورنتو- در میانه وضعیت بحرانی سیستم درمانی انتاریو، یک مطالعه جدید نشان می دهد که حدود 20 درصد از پزشکان خانواده در تورنتو در پنج سال آینده مطب خود را تعطیل خواهند کرد. این یک نگرانی جدی و نشانه بدتر شدن کمبودهای فعلی در یافتن پزشک خانواده می باشد.

دکتر تارا کیران، نویسنده اصلی این گزارش مطالعاتی که توسط بیمارستان سنت مایکل و  Unity Health  تورنتو تنظیم شده و در مجله Canadian Family Physician منتشر شده گفت: واقعا نگران هستم. در حال حاضر 1.8 میلیون نفر در انتاریو پزشک خانواده ندارند و این یک زنگ خطر است.

در نظرسنجی مورد اشاره بیش از 1000 پزشک خانواده در ژانویه 2021 شرکت داده شدند. در مجموع 439 نفر به سوالاتی در مورد برنامه آینده خود پاسخ دادند. 77 پزشک یا 17.5 درصد گفتند قصد دارند طی پنج سال مطب خود را تعطیل کنند؛ حدود 4 درصد گفتند قصد دارند این کار را در دوازده ماه آینده انجام بدهند.

دکتر کیران می ‌گوید: مسئولیت‌ های مالی و بوروکراتیک اضافی و همچنین استرس باعث شده بسیاری از پزشکان خانواده جوان تر به سختی از عهده آنها برآیند. اگر درآمد شما کاهش پیدا کند – اتفاقی که در آغاز پاندمی رخ داد- به این معنی است که باید این بار را به تنهایی به دوش بکشید.

کیران افزود، پزشکان خانواده در حال انتقال به پزشکی ورزشی یا مراقبت های تسکینی که استرس کمتری دارند، می باشند.

لازم به ذکر است که دولت استان، استخدام پزشکان، پرستاران و کارکنان پشتیبانی بیشتر را در اولویت قرار داده است.

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید