اخباراخبار کانادا

احتمال کاهش شدید نرخ مسکن در سال آینده

گروه بانکی و اقتصادی TD Economics در تازه ترین پیش بینی قیمت مسکن برای سال آینده، در برآوردهای قبلی خود تجدید نظر کرده است. در این راستا و براساس گزارش منتشر شده توسط این گروه، قیمت مسکن در اوایل 2023 کاهش شدیدتری را تجربه خواهد کرد و در ادامه سال با رشد آهسته ای مواجه خواهد شد.

در این گزارش ریشی سوندی اقتصاددان این بانک، پیش بینی می کند که میانگین قیمت مسکن در سطح ملی در سال آینده 11.2 درصد کاهش یابد، اما در سال 2024 حدود 6.1 درصد افزایش خواهد یافت. 

سوندی می گوید با ادامه رشد درآمدهای شخصی و کاهش بازده اوراق قرضه در سال 2023، پیش بینی می شود که متوسط قیمت مسکن در کانادا با کاهش مواجه شود و بدین صورت بخشی از تاثیرات منفی همه گیری در این بخش جبران شود. 

براساس این گزارش، میانگین رشد سالیانه فروش مسکن در سال آینده 16 درصد کاهش خواهد یافت، اما در سال2024 با رشد 19.1 درصدی مواجه خواهد شد. 

او می گوید فروش مسکن در اوایل 2023 نسبت به دوران پیش از همه گیری 20% کاهش خواهد یافت، این تغییر در کنار افزایش هزینه های دریافت وام، باعث کاهش هر چه بیشتر قیمت مسکن می شود.

گزارش سوندی براساس داده های انجمن املاک و مستغلات کانادا تهیه شده است که براساس آن میانگین قیمت مسکن در سطح ملی در پایان سال 2021 رقم 669364 دلار بوده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید