اخباراخبار کانادا

محافظه کاران تحت رهبری پویلیور، آماده شکست لیبرال های ترودو 

کانادا- پیر پویلیور با کسب 68 درصد آرای محافظه کاران به مقام رهبری حزب محافظه کار و اپوزیسیون دست یافت. پیروزی قاطع در اولین دور رای گیری، او را از ابزار لازم برای پیشبرد برنامه هایش برخوردار می کند. محافظه کاران نه تنها شانس تشکیل دولت را دارند، بلکه دیدگاه های روشن، جسورانه و قانع کننده ای برای کانادایی هایی دارند که به نظر می رسد از دولت لیبرال خسته شده اند. 

واقعیت این است که بلافاصله بعد از اعلام نامزدی پویلیور برای کسب مقام رهبری، بسیاری از محافظه کاران برد او را قطعی می دانستند. هرچند مبارزات انتخابی درون حزبی از تنش و جنجال بین نامزدها مصون نبود، اما هیچ یک از این اتفاقات نمی تواند کمپین فوق العاده موفق پویلیور را کمرنگ کند. او نه تنها توانست بیش از 300 هزار عضو جدید ثبت نام کند، بلکه تقریبا در همه استان های کانادا از جمله کبک و انتاریو، برنده شد. پویلیور همچنین رکورد جمع آوری کمک های مالی را شکست و نشان داد فردی بسیار باهوش و بااستعداد است که می داند چگونه با استفاده از رسانه های اجتماعی با بخش هایی از جامعه که تا قبل از این برای محافظه کاران دور از دسترس بودند، ارتباط برقرار کند. 

دو ویژگی پویلیور او را نزد محافظه کاران تندرو محبوب می کند. اولا اینکه به طرز فکر رسانه های جریان اصلی درباره خودش چندان اهمیت نمی دهد. او از محافظه کار بودن شرمنده نیست و بابت آن عذرخواهی نمی کند. دوما، پویلیور درک کرده که کانادایی ها پیچیده تر از جناح بندی های کلیشه ای چپ/راست/میانه می باشند. او بایستی بتواند کانادایی هایی از اقشار سابقا غیرقابل دسترس، یعنی طبقه کارگری که ارزش هایشان به طور فزاینده با ارزش های نخبگان در تضاد می باشد را به سوی محافظه کاران جذب کند. نیودموکرات ها از این نظر آسیب پذیر شده اند، زیرا به شدت از پایگاه طبقه کارگر سنتی جدا شده و اولویت های متفاوتی را برای خود تعیین کرده اند. پویلیور همچنین با جوانان کانادایی که از اقتصاد و بازار املاک کانادا ناامید شده اند، ارتباط برقرار کرده و اگر بتواند این دو گروه ناراضی و ناامید را جذب کند، پتانسیل ایجاد یک ائتلاف سیاسی قدرتمند را خواهد داشت. 

کانادا به یک استراتژی جدی برای رشد اقتصادی نیاز دارد و پویلیور این شانس را دارد که یک دستور کار جاه طلبانه برای به چالش کشیدن لیبرال ها و ایجاد فرصت های اقتصادی بیشتر برای کانادایی ها را ارائه نماید. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید