اخباراخبار کانادا

حادثه خروج قطار در اوهایو چه تاثیری بر محیط زیست انتاریو دارد؟

به نقل از CBC : مقامات فدرال می گویند که حادثه خروج قطار از ریل در اوهایو، به احتمال زیاد تاثیرات زیست محیطی بر جنوب انتاریو نخواهد گذاشت.

این فاجعه در 3 فوریه در شهر کوچک فلسطین شرقی در حدود 100 کیلومتری جنوب دریاچه ایری رخ داد.

مقامات دولت کانادا می‌ گویند خروج قطار از ریل در اوهایو که باعث انفجار بزرگ و انتشار مواد شیمیایی سمی در جو شد، تاثیری بر جنوب انتاریو نخواهد گذاشت.

این قطار که حامل وینیل کلرید بود از ریل خارج و سپس منفجر شد. چند روز بعد بقایای این بار به صورت کنترل شده منفجر شد تا بدین صورت جلوی یک انفجار بزرگتر و خطرناک تر گرفته شود.

این اتفاق باعث شد که ساکنان این شهر 5000 نفری مجبور به تخلیه آن شوند، زیرا تنفس مواد سمی حاصل از این حادثه باعث بروز استفراغ و مشکلات تنفسی می شود.

اکنون بخش اعظم ساکنان شهر دوباره بازگشته‌ اند، اما خیلی ها هنوز نسبت به سالم بودن آب و هوای این منطقه تردید دارند.

براساس گزارش ها نهر نزدیک محل حادثه همچنان بوی مواد شیمیایی می دهد و در این مدت تنها یک مقام فدرال از محل بازدید کرده است.

سازمان محیط زیست و تغییرات اقلیمی کانادا گفت معمولا این مواد شیمیایی که به صورت کنترل شده در جو منتشر می شوند، کمتر از 24 ساعت در جو باقی می مانند.

آنجلا ساوارد سخنگوی این سازمان در رابطه با این حادثه گفت: «از آنجایی که در این مدت جهت وزش باد در جهت مخالف جنوب انتاریو بوده است، بعید است که این حادثه تاثیری منفی بر این منطقه بگذارد».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید