اخباراخبار کانادا

جوانان کانادایی بچه دار شدن را به دلیل مخارج زندگی و اجاره بهای بالا به تعویق می اندازند  

آنا اسمیت 27 ساله دوست دارد خانواده تشکیل دهد، اما از آنجایی که در آپارتمانی به مساحت 500 فوت مربع در شرق تورنتو با اجاره 1550 دلار در ماه زندگی می‌ کند، مانند بسیاری از جوانان کانادایی متوجه شده که نمی تواند در چنین شرایطی ازدواج کند و بچه دار شود. این فارغ التحصیل دانشگاه تورنتو همواره امیدوار بود یک مادر جوان باشد. او می گوید: والدین من در 40 و چند سالگی بچه دار شدند، در حالی که پدر و مادر ایده آلی بودند اما نمی توانستند مرا همراهی کنند. من می خواستم فرزندانم دوران کودکی متفاوتی داشته باشند. 

با افزایش قیمت ها، یافتن مسکن مقرون بصرفه دشوارتر شده است. در بحران اجاره مسکن که کشور را فرا گرفته، تقاضا از عرضه پیشی گرفته است. طبق گزارشات نرخ خانه های خالی به پایین ترین حد و میانگین اجاره بها به بالاترین حد رسیده است. 

اگر به دنبال خانه اجاره ای با چند اتاق خواب باشید، وضعیت به مراتب بدتر می شود.  برخی از خانواده‌ ها در آپارتمان ‌های کوچکی  زندگی می کنند که در آنها والدین روی کاناپه‌ می‌ خوابند تا بچه‌ ها بتوانند اتاق خواب داشته باشند. دیگران، مانند اسمیت، تشکیل خانواده را به تاخیر انداخته اند.

طبق گزارش ماه ژانویه اداره آمار کانادا، نرخ باروری کل کانادا در سال 2022 به پایین ترین حد در بیش از یک قرن گذشته – یعنی 1.33 فرزند به ازار هر زن – کاهش یافت. افزایش هزینه های زندگی و کمبود مسکن مقرون بصرفه از عوامل اصلی به تعویق افتادن فرزندآوری در کانادا می باشد. 

راندال بارتلت، مدیر ارشد اقتصاد کانادا در Desjardins، به CBC News گفت، علاوه بر عرضه ناکافی مسکن ارزان قیمت، جوانان امروزی مجبورند زمان بیشتری در انتظار صاحبخانه شدن بمانند. تنها راه مقابله با این معضل، افزایش عرضه است که در نهایت به کاهش قیمت مسکن و اجاره بهاء منجر خواهد شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید