مقالاتمقالات اقتصادی

جوانان کانادایی از والدین شان فقیرتر شده اند!

همانطور که کانادایی ها به آینده ای مبهم و توام با رشد کم و رکود اقتصادی چشم دوخته اند، بسیاری از آنها متقاعد شده اند که دوران طلایی به پایان رسیده و نسل آینده در مقایسه با والدین خود فقیرتر خواهند بود.
نظرسنجی اخیر که توسط انجمن مطالعات کانادایی انجام شد نشان داد 50.8 درصد احساس می کنند موفق تر از والدین خود هستند. اما 46.9 درصد نیز می گویند نسل آینده به فرصت های کمتر و سطوح پایین تری از موفقیت اقتصادی دست خواهند یافت.

این ها تازه ترین آمار منتشر شده توسط سازمان غیرانتفاعی مستقر در مونترال است و تصویر کانادایی هایی را ارائه می کند که به طور فزاینده ای نسبت به آینده خود بدبین هستند.
در گزارش های قبلی انجمن مطالعات کانادایی، به ناامیدی فزاینده مهاجران از خانه و کشور جدیدشان اشاره شده بود. همچنین ادعا شد تعداد رو به افزایش جوانان کانادایی به نقطه ای رسیده است که آرزو می کنند ای کاش در کشور دیگری زندگی می کردند؛

در نظرسنجی اوایل سال جاری که توسط این انجمن انجام شد، بیش از یک پنجم دانشجویان کانادایی (معادل 22 درصد) گفتند مطمئن نیستند ترجیح می دهند شهروند کانادا باشند یا هر کشور دیگر.

این میزان تردید نزد نومهاجران بیشتر بود. در گروه مقیم دائم (افرادی که تابعیت دریافت نکرده اند) 27.5 درصد در مورد زندگی در کانادا ابراز تردید کردند.
تعداد مهاجران ناامیدی که احساس می کنند فریب خورده اند، در حال افزایش است، این در حالی است که کانادا همزمان شاهد افزایش سرسام آور هزینه های زندگی و افزایش تعداد مهاجران است.
نظرسنجی سال گذشته موسسه Leger نشان داد که بیش از یک پنجم از مهاجران اخیر کانادا در حال برنامه ریزی برای نقل مکان به جای دیگر هستند. 22 درصد از پاسخ دهندگان از بالا بودن احتمال ترک کانادا طی دو سال آینده خبر دادند.
داده های منتشر شده در ماه فوریه سال جاری تصویر تیره و تارتری ارائه کرد که نشان می داد تعداد فزاینده ای از مهاجران قصد درخواست تابعیت کانادا را ندارند.
در سال 2001، انتظار می رفت که 75 درصد از ساکنان دائم، طی 10 سال اول اقامت خود در کانادا تابعیت این کشور را دریافت کنند. این تعداد در سرشماری سال 2021 به 45.7 درصد کاهش یافت.
در آن زمان، دانیل برنهارد، مدیرعامل موسسه شهروندی کانادا، گفت: باید به شدت نگران دلسرد شدن تازه واردین از کسب تابعیت کانادا باشیم.
اگر امروز از برنهارد سوال شود، مسلما از تشدید شدن نگرانی ها صحبت خواهد کرد.

طبق سوابق تاریخی، فرزندان مهاجران معمولا موفقیت های اقتصادی بیشتری نسبت به والدین خود کسب می کردند، اما این روند با نوه ها به پایان می رسید. به عبارتی تقریبا در تمامی جوامع مهاجر کانادایی، نسل سوم فقیرتر از والدین (نسل دوم) خود بودند. به عنوان مثال، ​​نسل دوم کره ای-کانادایی ها در سال 2021 درآمد متوسط ​​73 هزار و 500 دلار را ثبت کرد که بسیار بالاتر از درآمد 48 هزار و 840 دلاری کره ای – کانادایی های نسل اول بود اما میانگین درآمد نزد نسل سوم به 64 هزار دلار کاهش یافته است.

سیستم مهاجرت کانادا به طور نامتناسبی بر پذیرش مهاجران ماهر طراحی شده است. در حالی که مهاجران به آمریکا را تازه واردان فقیری تشکیل می دهند که زندگی خود را از سفر می سازند و ترقی می کنند.

تازه واردان کانادایی سال ها در کشور خود پزشک یا وکیل بوده و به دنبال کسب موفقیت مشابه کشور زادگاه شان می باشند.

بد نیست بدانید که فقط در سال گذشته، کانادا بیش از یک میلیون نفر تازه وارد را پذیرفت. تورنتو در حال حاضر بیش از هر شهر دیگر آمریکای شمالی – از جمله لس آنجلس یا نیویورک که دو یا سه برابر بزرگتر از تورنتو هستند – مهاجر می پذیرد.
اما طبق تجزیه و تحلیل اخیر بانک TD، کانادا از نظر استاندارد زندگی از ایالات متحده و سایر اقتصادهای پیشرفته عقب مانده تر است.

با توجه به آنچه گفته شد، آیا شما هم جزو مهاجران ناامید هستید؟ آیا ممکن است مهاجرت به کانادا را به دوستان یا بستگان توصیه کنید؟

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید