مقالاتمقالات اجتماعی

جن گیری در اردوگاه انجیل (Bible camp) کودکان به عنوان یک <جنگ معنوی>  و خشم والدین

والدین کودکانی که در ماه جولای در کمپ انجیل ساسکاچوان بدون رضایت مورد جن گیری قرار گرفته اند، می گویند که هنوز نمی توانند باور کنند این اتفاق افتاده است. 

یکی از والدین گفت: من هنوز نمی توانم باور کنم. پسر چهارده ساله ام اکنون تحت مشاوره است، زیرا از شیاطینی که در بیرون برای او کمین کرده اند، می ترسد.

والدین این کودکان می گویند که این کار بسیار ناپسند و غیر قابل توجیه است، اما بدترین قسمت ماجرا این است که مقامات اردوگاه انجیل ردبری (Redberry) از خطایی به این بزرگی چشم پوشی کرده اند. 

یکی از کودکان که در آن زمان در آنجا حضور داشته گفته که آنها مدام می گفتند که این یک تجربه معنوی است و باید دوباره تکرار شود. 

تمام والدین اعلام کرده اند که رولاند تیسن مدیر اجرایی و وین دیک رئیس هیئت مدیره این اردوگاه به آنها گفته اند که جن گیری برای نجات پسرها ضروری است. 

آنها گفته اند کارلوس دورکسن یعنی مردی که جن گیری را انجام داده است، قدرت خاصی در بیرون راندن شیاطین دارد. آنها حتی گفته اند که خوش شانس بودند کارلوس آنجا حضور داشته است، زیرا او می تواند مستقیما با خدا صحبت کند.

تیسن از پاسخ به سوالات خبرنگاران و والدین طفره رفته و آنها را به دیک ارجاع داده است. دیک نیز روز دوشنبه تمام درخواست ها را بی پاسخ گذاشت. 

دورکسن نیز به درخواست های مکرر خبرنگاران برای مصاحبه پاسخ نداده است. اما اخیرا در یوتیوب اعتراف کرده که جن گیری را روی بچه ها انجام داده است؛ اگر چه ترجیح داد این کار را رستگاری بنامد. او در این ویدیو خطاب به والدین بچه ها گفته بود که کارهای او نباید غافلگیرکننده باشد. 

او گفت: وقتی کودک تان را به اردوگاهی می فرستید که نام انجیل بر روی آن گذاشته شده است، نباید از انجام چنین کارهایی غافلگیر شوید. 

نیروی پلیس کانادا (RCMP) هفته گذشته اعلام کرده که آنها در حال تحقیق هستند. اما بعد از ظهر سه شنبه اعلام کردند که هیچ جریمه ای شامل حال آنها نمی شود. 

در بیانیه RCMP آمده است: افسران GIS ساسکاچوان نیز پس از تحقیقات فراوان و مصاحبه با چند شاهد همانند افسران RCMP به این نتیجه رسیده اند که هیچ جرم قابل اثباتی در این میان رخ نداده است.

جاش گراهام افسر مسئول واحد جرایم اصلی RCMP ساسکاچوان گفت: هر چند این اقدامات ممکن است برای برخی افراد نگران کننده باشند، اما حقیقت این است که این گونه کارها در کانادا غیرقانونی نیستند.

اما والدین کودکان از این پاسخ ها قانع نشده اند، زیرا امیدوار بودند با پیگیری اخبار این واقعه توسط رسانه و رسانه‌ای شدن این موضوع، از وقوع اتفاقات مشابه جلوگیری شود. 

والدین می گویند که فرزندان شان در این مکان شستشوی مغزی می شوند. اردوی یک هفته ای این اردوگاه بیش از 75 سال است که هر تابستان برگزار می شود و هر بار یک هفته طول می کشد.

والدین می گویند دورکسن بچه های آنها را ترسانده و مدام در مورد مسیحیان واقعی و دشمنان آنها صحبت کرده است و به آنها هشدار داده که همیشه باید مراقب شیاطین باشند. 

کودکان پس از این اتفاق آنچنان تحت تنش روحی قرار گرفته اند که از والدین شان خواسته اند آنها را از آن مکان خارج کنند. یکی از والدین گفت: پسرم به من زنگ زد و گفت پدر من را از اینجا ببر، من خیلی می ترسم. 

والدین کودکان گفته اند که مقامات این کمپ حتی حاضر نشده اند به اورژانس زنگ بزنند و گفته اند که لازم نیست. 

تحقیقات نشان داده که دورکسن سابقه نامناسبی دارد که از جمله آنها می توان به اعتیاد به مواد مخدر، خشونت خانگی و هرزه نگاری اشاره کرد که باعث شده اند او سال گذشته از شغل قبلی خود با عنوان مشاور اردوگاه اخراج شود. 

با این وجود دورکسن همچنان بر صحت کارهای خود پافشاری می کند و معتقد است که به این صورت بچه ها را با مسیحیت واقعی آشنا می کند و روح آنها را جلا می دهد. هر چند او می داند که والدین از این اقدام او خشمگین هستند، اما معتقد است که این کارها لازم است و او به همین منظور توسط عیسی مسیح انتخاب شده است. 

والدین می گویند که دورکسن پس از اعتراضات گسترده آنها همچنان در این اردوگاه است و تنها به آشپزخانه منتقل شده است.

.

اما وین دیک رئیس هیئت مدیره این اردوگاه پس از درخواست های مکرر رسانه ای در 17 آگوست اعلام کرده است: به همه اطمینان می دهم که کارلوس دیگر در اینجا کار نمی کند، ما همچنان به بررسی این موضوع ادامه می دهیم. 

والدین همچنان می خواهند بدانند که چگونه کسی با این سوابق در این اردوگاه مذهبی مختص کودکان استخدام شده است و اصولا آیا در این زمینه نظارتی وجود دارد یا خیر؟

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید