اخباراخبار کانادا

جنجال بر سر قیمت مرغ فروشگاه های Sobeys و Loblaws

قیمت سینه مرغ اخیرا پس از اینکه معلوم شد فروشگاه Loblaws یک بسته چهار تکه ای از آن را با قیمت مضحک 40 دلار به فروش می رساند، به بحث داغ مردم تورنتو تبدیل شده است.

این اتفاق باعث شد که مردم با خود عهد کنند دیگر از هر چیزی که به کارآفرین معروف گالن وستون جونیور مربوط می شود خرید نکنند. اما بالاخره مردم باید مرغ بخرند و این طبیعی است که به دنبال برندی جایگزین باشند.

ماجرا وقتی جالب تر می شود که متوجه شدیم نه تنها خبری از قیمت های پایین تر نیست، بلکه حتی یک فروشگاه مطرح دیگر نیز دست به ابتکار جالبی زده و قیمت سینه مرغ را حتی از این هم بالاتر برده است.

زیرا قیمت سینه مرغ بسته بندی شده .Sobeys حتی از Loblaws نیز گرانتر است؟ اما چرا این گرانفروشی هیچ جنجالی به پا نکرده است؟ پاسخ روشن است، چون مردم صاحب این فروشگاه را مثل گالن جونیور هر روز در تلویزیون نمی بینند، تا با دیدن او دوباره داغ دلشان تازه شود.

اگر باور ندارید کافی است سری به خرده فروشی آنلاین Sobeys Voila بزنید، خیلی زود متوجه می شوید که برای خرید یک بسته چهار تکه ای سینه مرغ طبیعی بدون پوست، باید قیمت خیره کننده 27.54 دلار را به ازای هر کیلوگرم بپردازید.

حالا سری به وب سایت Loblawsبزنید، در اینجا یک بسته مشابه چهار تکه ای سینه مرغ بدون پوست و استخوان فاقد آنتی بیوتیک یا هورمون با قیمت 22.91 دلار در هر کیلوگرم به فروش می رسد.

یک حساب و کتاب ساده نشان می دهد که قیمت خرید مرغ از این دو فروشگاه به صورت آنلاین حدود 4.63 دلار به ازای هر کیلوگرم تفاوت دارد. جالب اینجاست که با وجود این تفاوت فاحش، هنوز کسی Sobeys را تحریم نکرده است.

اینجاست که می توان گفت تبلیغات مانند تیغ دولبه عمل می کند و گاهی اوقات چندان کارساز نیست!

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید