اخباراخبار کانادا

جنجالی شدن لباس 88 هزار دلاری فرماندار کل

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar این هفته بودجه لباس فرماندار کل خبرساز شد. گفته می شود مری سایمون و فرماندار قبلی یعنی جولی پایت در مجموع از ژانویه 2017 حدود 88 هزار دلار برای خرید لباس هزینه کرده اند.

براساس اسناد دفتر فرماندار کل، این مبلغ برای خرید حدود 200 قلم لباس مختلف هزینه شده است.

بودجه لباس یک فرماندار کل 130 هزار دلار در مدت 5 سال است، البته این رقم قبلا بیشتر بود و در سال 2021 از 200 هزار به 130 هزار دلار کاهش یافت. برای هزینه کرد این مبلغ نیز محدودیت هایی وجود دارد، بر این اساس فرماندار کل می تواند در سال اول 60 هزار دلار از این مبلغ را هزینه کند، به تدریج این مبلغ کاهش می یابد تا اینکه در سال پنجم به 10 هزار دلار می رسد. با این حال هیچ گونه کمک هزینه خرید لباس برای نخست وزیر، اعضای کابینه او یا همسر نخست وزیر در نظر گرفته نشده است.

با توجه به این موارد هزینه های سایمون و پایت روی هم رفته بسیار کمتر از بودجه تعیین شده است. با این وجود رسانه ای شدن این موضوع با واکنش شدید مالیات دهندگان کانادایی همراه بود.

اما چرا؟

زیرا بسیاری از ما وقتی قرار است یک لباس ساده برای خود بخریم، بارها و بارها در مورد آن فکر می کنیم. زیرا حداقل چند سالی است که تورم شدید در بخش های مسکن، غذا و سوخت باعث شده که خیلی از ما دیگر به پوشش خود چندان اهمیت ندهیم.

از طرفی ما باید قبول کنیم که فرماندار کل نماینده پادشاه است و فرمانده کل ارتش محسوب می شود. به همین دلیل طبیعی است که چنین فردی به لباس ها و پوششی خاص نیاز داشته باشد که تهیه آنها تنها با کمک هزینه های دولتی امکان پذیر است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید