مقالاتمقالات اجتماعی

جنجالی شدن استفاده از اوزمپیک بعد از بارداری همسر میلیونر 

یک مادر باردار ادعا کرده است به دلیل اینکه در چند ماه گذشته به دلیل بارداری 18 کیلوگرم وزن اضافه کرده است، قصد دارد بعد از زایمان برای خلاص شدن از شر اضافه وزن به اوزمپیک روی بیاورد.

لیندا آندراد یک زن خانه دار آمریکایی است که با یک میلیونر در دبی ازدواج کرده است. او تجربیات زندگی خود را در یک کانال تیک تاک به نام @lionlindaa با دنبال کنندگانش به اشتراک می گذارد. 

او ادعا کرده که حتی اگر اوزمپیک در حین شیردهی مشکلاتی را برای فرزندش به وجود بیاورد، باز هم اهمیتی نمی دهد.

لیندا در کلیپی که در کانال خود منتشر کرده، ادعا کرده است که اخیرا به شدت نسبت به وزن خود احساس ناراحتی می کند.

این اینفلوئنسر که نه ماهه باردار است، گفت: «هیچ کس در این زمینه به من هشدار نداده است و قرار نیست من بلایی سر خودم بیاورم».

لیندا در حالی که کلیپ هایی را از غذا خوردنش در شیک ترین رستوران های دبی (که حداقل قیمت شان از 2 هزار دلار شروع می شود) منتشر کرده بود، گفت: «این یک فداکاری بزرگ برای من است. من بدنم را دوست دارم و از افزایش وزن متنفرم».

لیندا سپس افشا کرد که پس از به دنیا آوردن دخترش از اوزمپیک استفاده می کند و می داند که دیگران او را به خاطر این کار قضاوت خواهند کرد. او در ادامه گفت: «وقتی کودکم به دنیا بیاید، دیگر چیز دیگری برای من اهمیت ندارد».

نکته: اوزمپیک یک داروی نسخه ای است که در حال حاضر برای درمان افرادی که دیابت نوع دو دارند استفاده می شود.

خیلی ها با دیدن این پست در مورد خطرات احتمالی مصرف دارو در دوران شیردهی به لیندا هشدار دادند، اما او در پاسخ گفت: «من تازه 40 پوند اضافه کرده ام، این یک مساله بزرگتر است».

در ضمن لیندا اعتراف کرد که برنامه ریزی برای کاهش وزن در آینده، باعث می شود که او نسبت به اضافه وزن در دوران بارداری، احساس بهتری داشته باشد.

خیلی ها صحبت های لیندا را زیر سوال بودند و از او انتقاد کردند. یکی از آنها در پاسخ نوشت: «او به اوزمپیک بیشتر از نوزادش اهمیت می دهد».

شخص دیگری به او گفت که بهتر است فقط به ورزش و رژیم غذایی تکیه کند و دیگری به او توصیه کرد که فقط به فرزندش اهمیت بدهد، نه چیز دیگری.

در عین حال طرفدارانش ادعا کردند که او همین گونه هم زیباست و لزومی ندارد خود را تحت فشار قرار دهد.

یکی از آنها نوشت: «به نظر من، تو معرکه ای، تو اصلا چاق نیستی».

دیگری نوشت: «اگر باردار بودم، دوست داشتم شبیه تو باشم».

شرکت تولیدکننده این دارو ادعا کرده که هنوز مشخص نیست که اوزمپیک به شیر مادر منتقل می‌شود یا خیر، با این وجود از مادران خواسته در هنگام شیردهی از اوزمپیک استفاده نکنند.

کارشناسان از مادران خواسته اند که در صورت تمایل به استفاده از اوزمپیک برای کاهش وزن، قبل از آن حتما با پزشک خود مشورت کنند؛ هر چند هنوز دلایل علمی قانع کننده ای برای منع مصرف اوزمپیک در دوران شیردهی وجود ندارد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید