مقالاتمقالات اجتماعی

جمهوری اسلامی؟ بلی /​​​ خیر (همه پرسی)

من سارا کاسپیان هستم. شاید بعضی از شما من را با دادخواست قبلی ام بشناسید، وقتی از اداره ی مهاجرت کانادا خواستم که افراد با نفوظ جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها را به طور علنی شناسایی، دیپورت و اموال آنها را مصادره کند. تبریک! احتمالا شنیده اید که این اتفاق در حال رخدادن است. کانادا اعلام کرد که به طور رسمی افراد سپاه را به عنوان گروه تروریستی شناخته و بر این اساس، عملیات لازم را انجام خواهد داد. و همه ی اینها به خاطر شما و زحمات خیلی از هموطن های دیگرمان است.

زمان یک دادخواست دیگر فرا رسیده. این دفعه، ما خواهان یک همه پرسی هستیم، برای همه ی شهروندان ایرانی که تصمیم بگیرند که جمهوری اسلامی ایران باید بماند یا برود. ما خواهان یک همه پرسی ملی هستیم، ولی نه همه پرسی ای که توسط رژیم جمهوری اسلامی و لابی هایش و یا حزب سیاسی دیگری برگذار شود، بلکه همه پرسی ای که به طور کاملا مستقل برگذار شود.

این همه پرسی برای تصمیم گیری در مورد دولت آینده و یا حزب سیاسی ای که به روی کار خواهد آمد نیست، بلکه برای تشخیص اعتبار جمهوری اسلامی ایران در میان ایرانیان است. این دادخواست گذشته از اینکه به همه پرسی می انجامد یا نه، فرصتی ست برای ما که به عنوان یک ملت در کنار هم بایستیم و به جهان فریاد بزنیم که ما رژیم جمهوری اسلامی را حکومت خود نمیدانیم، و آنها هم نباید این رژیم را معتبر بدانند.

ما خواهان یک همه پرسی منصفانه هستیم، برای اینکه بتوانیم آزادانه برایِ جمهوری اسلامی یا برضد آن رای دهیم. اگر این همه پرسی منصفانه و بیطرفانه برگذار شود، شرایط کنونی کشور را بهبود می دهد و به قتل عام ملت ایران خاتمه خواهد داد.

جمهوری اسلامی می گوید نزد شهروندانش بسیار محبوب است، و انواع و اقسام آزادی را برای آنها فراهم می کند.

اگر این حقیقت دارد، ما خواهان این هستیم که آنها را با یک همه پرسی به چالش بکشانیم.

جزئیات برگزاری این همه پرسی، صادقانه بهتان بگویم که تمرکز این دادخواست نیست. تنها هدف این دادخواست این است که ما ایرانیان، از ۴ گوشه ی جهان به هم بپیوندیم و نیروهایمان را یکی کنیم در مسیری که من به یک راهپیماییِ بین المللیِ سایبری تشبیه می کنم.

به ما ملحق شوید در این راهپیمایی. هدف ما ۱۰ میلیون امضا است. این هدف با توجه به اینکه تعداد ما بسیار زیاد است و مردم داخل ایران هم میتوانند این دادخواست را امضا کنند کاملا امکان پذیر است. لطفا این دادخواست را برای دوست و آشنایانتان بفرستید و در شبکه های مجازی پخش کنید.

اگر جهان در مقابل شنیدن صدای ما با بی میلی مقاومت می کند، بیایید صدایمان را آنقدر بلند کنیم که دیگر راه چاره ای غیر از گوش دادن به حرفهایمان نداشته باشد.

در نهایت می خواهم کمی از خودم برایتان بگویم، چون این را حق شما میدانم که بدانید برگزارکننده ی این دادخواست چه کسیست. من هم یک ایرانی مثل خیلی از شما هستم که می خواهم هر کاری که از دستم برمی آید برای مردمم انجام دهم. من عضو هیچ حزب سیاسی ای نیستم. هیچوقت نبوده ام و همین الان می توانم تایید کنم که هیچوقت در آینده تبلیغ هیچ حزبی را نخواهم کرد. بدانید اگر در آینده در فضای مجازی چیزی در این راستا پست کرده ام، حتما صفحه ام هَک شده است. من برای برگزاری این دادخواست از کسی و از جایی پولی نگرفته ام. من هدفم از این دادخواست کسب شهرت نیست، من سعی بر این ندارم که سیاستمدار شوم؛ من فقط و فقط یک هنرمند هستم که میدانم، یقین دارم، که ما هِرکولانه قدرتمند خواهیم بود. وقتی به هم بپیوندیم؛ گذشته از اینکه عضو حزب سیاسی ای هستید یا نه، دعوتتان می کنم که این دادخواست را امضا کنید.

زن، زندگی، آزادی

*** اگر هنگام امضا کردن صفحه ای را دیدید که ازتان خواست پول دهید، این ویروس نیست و لزومی ندارد هیچ هزینه ای بکنید. امضا کردن مجانی است، برای اینکه از این صفحه خارج شوید روی No, I’ll share instead کلیک کنید (ترجمه: نه، به جایش به اشتراک میگذارم) ***.

 

 

لینک :

https://www.change.org/p/a-call-for-a-referendum-in-iran

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید