اخباراخبار کانادا

جمع‌آوری برخی اقلام از قفسه فروشگاه‌های معروف مانند والمارت، ایکیا، Best Buy و Toys R Us

قرار است چندین محصول که در سطح کشور به طور گسترده توزیع شده‌اند از قفسه‌های فروشگاه‌های معروف در سراسر کانادا مانند Walmart، Best Buy، Toys R Us و IKEA جمع‌آوری شوند، زیرا سازمان (بهداشت کانادا)  Health Canada و آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) به خریداران درباره مصرف آنها هشدار داده‌اند.

ساندویچ‌های صبحانه گیاهی و بوریتوهای فروشگاه والمارت یکی از کالاهایی است که باید جمع‌آوری شود. سازمان بازرسی مواد غذایی کانادا علت جمع‌آوری را عدم اشاره به وجود شیر در لیبل این کالاها عنوان کرده و از مردم خواسته که از مصرف محصولاتی که به آنها حساسیت یا آلرژی دارند اجتناب کنند. زیرا ممکن است باعث بروز واکنش‌های جدی در بدن شوند و اتفاقات تلخی را رقم بزنند.

CFIA در حال انجام تحقیقات ایمنی مواد غذایی است و ممکن است محصولات دیگری را نیز در لیست جمع‌آوری از بازار قرار دهد. هر محصولی که این سازمان اعلام کند، باید بلافاصله توسط صنایع ذی‌ربط از بازار جمع‌آوری شود.

اسباب‌بازی‌های دندان گیری فروشگاه‌ Toys R Us یکی دیگر از کالاهای است که باید جمع‌آوری شود. شرکت Toys R Us در هشدار فوری اعلام کرده است که «مایع داخل این اسباب‌بازی‌ها ممکن است باعث رشد میکروارگانیسم‌هایی شوند که خطرات میکروبی به دنبال دارند».

در این راستا شرکت TOMY International با همکاری سازمان بهداشت کانادا، اسباب بازی زیر را از بازار خارج می کند: Lamaze Chill TeetherTM Toy شماره ردیف Y5288L, UPC 7146305288 کدهای محصول E1920ALP01 & K1920ALP01. بر اساس گزارش این شرکت، 5066 عدد از این محصول از جولای 2020 تا نوامبر 2022 در کانادا فروخته است.

سومین دسته‌بندی کالایی که قرار است جمع‌آوری شود گهواره‌ها (Bassinets) و کمدهای لباس نوزاد برند Harmony Play & Go Playards است که در فروشگاه‌های Best Buy و سایر فروشگاه‌ها فروخته می‌شود.

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد که این محصولات به دلیل خطرات احتمالی خفگی و گیرافتادن نوزادان، جمع‌آوری خواهند شد.

برخی صندلی‌های برند IKEA  نیز در لیست جمع‌آوری سازمان بهداشت کانادا هستند و باید فوراً به فروشگاه‌های IKEA   در کانادا بازگردانده شوند. از جمله صندلی گردان ODGER رنگ ذغالی که قبل از تاریخ 2211 (yyww) فروخته شده باشد. زیرا پایه تکیه‌گاه این صندلی‌ها به طور غیرمنتظره‌ای جدا می‌شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید