اخباراخبار جهان

جلوگیری از مرگ صدها معتاد با توزیع نالوکسون توسط دستگاه فروش اتوماتیک

آمریکا- پژوهشگران دانشگاه سینسیناتی، برای مقابله با مرگ و میر ناشی از اوردوز معتادان، یک دستگاه vending machine  را با  کیت پادزهرNaloxone  پر کردند. از فوریه تا نوامبر سال گذشته، صدها نفر برای دریافت کد دسترسی به ماشین که 3360 دوز نالوکسون و حدود 10 هزار و 200 نوار تست فنتانیل را توزیع کرد، ثبت نام کردند. این دستگاه که در همیلتون کاونتی نصب شد، هفت روز هفته و بصورت 24 ساعته در دسترس بوده و  در کاهش مرگ و میر ناشی از اوردوز مواد مخدر و شیوع HIV بین معتادان تزریقی، موثر می باشد.

دانیل آرنت که ریاست گروه تحقیقاتی را به عهده داشت، این روش را در کاهش آسیب موفق دانست. وی گفت: کاهش آسیب، از مصرف مواد مخدر پشتیبانی نمی کند، بلکه در عوض به مصرف کنندگان کمک می کند تا خطرات احتمالی مرتبط با مصرف را به حداقل برسانند. 

ثبت نام کنندگان در این برنامه می توانند به دور از نگاه کنجکاو و قضاوت منفی شهروندان از دستگاه استفاده کنند. نالوکسون دارویی است که می تواند اثرات مصرف بیش از حد مواد مخدر را خنثی کند. نوار تست فنتانیل نیز می تواند وجود فنتانیل در مواد مخدر را شناسایی کند. دستگاه همچنین دارای کیت های تزریق ایمن برای جلوگیری از استفاده اشتراکی از سرنگ است.

آرنت گفت: نتایج بسیار دلگرم کننده هستند. ضمن اینکه بیش از دو سوم از ثبت نام کنندگان با استفاده از نوار تست، فنتانیل را در مخدر مصرفی شناسایی کردند. 

این دستگاه توسط Caracole، سازمان غیرانتفاعی ارائه کننده خدمات به بیماران HIV/AIDS راه اندازی شده و قبل از این در اروپا مورد استفاده قرار گرفته است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید