اخباراخبار جهان

جلوگیری از لغو محدودیت های پناهندگی به طور موقت توسط دیوان عالی ایالات متحده

دیوان عالی کشور قصد دارد به طور موقت حكمی را كه محدودیت های دوران همه گیر را برای پناهجویان لغو می کند، تعلیق کند. 

این دستور روز دوشنبه توسط جان رابرتز رئیس دادگستری اعلام شد، این در حالی است كه ایالت های محافظه كار در تلاشند تا محدودیت هایی را كه در ابتدای همه گیری کرونا برای پناهجویان وضع کرده بودند همچنان حفظ کنند. این تصمیم دیوان عالی ایالات متحده در آخرین ساعات انقضای این محدودیت ها صورت می گیرد.

در این دستور یک صفحه ای، رابرتز خواستار تعلیق این محدودیت ها شد و از دولت خواست تا ساعت 5 بعد از ظهر روز سه شنبه به درخواست او پاسخ بدهد. این موعد تنها چند ساعت قبل از انقضای این محدودیت ها در روز چهارشنبه است.

دستور رابرتز به این معنی است که این پرونده جنجالی و بحث برانگیز، فعلا مسکوت خواهد ماند.

محدودیت‌ های مهاجرتی که Title 42 نامیده می شوند، در زمان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور وقت آمریکا، در مارچ 2020 اعمال شد و در سال ‌های اخیر از درخواست پناهندگی صدها هزار مهاجر در ایالات متحده جلوگیری کرده است. از آنجایی که تاریخ انقضای این قانون نزدیک است، هزاران مهاجر دیگر در پناهگاه های مرز مکزیک با ایالات متحده به انتظار نشسته اند.

حامیان مهاجران، خواستار توقف اعمال قانون Title 42 شده اند، زیرا این قانون افرادی را که می خواهند درخواست پناهندگی بدهند محدود می کنند. آنها استدلال می کنند که این سیاست برخلاف تعهدات آمریکایی و بین المللی در قبال افرادی است که برای فرار از آزار و اذیت به ایالات متحده فرار می کنند. به عقیده آنها توسل به چیزهایی مانند واکسن‌ ها و درمان‌ های کرونا، سیاستی نخ نما در این زمینه است.

ایالت ‌های محافظه ‌کار معتقدند که لغو قانون Title 42 باعث افزایش جمعیت مهاجر ایالت ‌های آنها خواهد شد  و خدمات دولتی مانند خدمات بهداشتی و قانونی را تحت تاثیر قرار می‌ دهد. درضمن آنها ادعا می کنند که دولت فدرال برنامه ای برای مقابله با افزایش جمعیت مهاجران ندارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید